Tag

Miting

Numan Kurtulmuş: Erzurum’da yaşanan gerginlik İstanbul Mitingi’ni gölgede bıraktı

Haberler May 09, 2023 No Comments

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “(Erzurum’da yaşanan gerginlik) Keşke hiç konuşmasaydık, keşke bu olay olmasaydı. Dolayısıyla Erzurum’da olan o gerginlik muhteşem İstanbul Mitingi’ni de gölgede bırakmıştır” dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den ‘miting alanı’ açıklaması:

Haberler May 07, 2023 No Comments

“(Ekrem İmamoğlu’nun Erzurum’da yapacağı mitingle ilgili sosyal medyada yer alan iddialar) Miting alanı müsaittir ve ilgili makamlardan izin alınarak isteyen parti miting yapabilir. Talep edilen yer, miting alanı değildir”

AK Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu’ndan ‘miting alanı’ açıklaması:

Haberler May 07, 2023 No Comments

“Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve CHP Erzurum İl Başkanlığı, Yeni Miting Alanı’nı dolduramayacağı için ucuz mağduriyet edebiyatı yaparak, yine yalan ve iftiraya başvurmuştur. ‘Miting yapmamıza izin verilmiyor’ imajını oluşturmaya çalışan bu zihniyet, kamuoyunu yanlış bilgilendirmektedir. Kaldı ki toplanma alanının miting alanı gibi gösterilme çabası komik bir propagandadır”

Bakan Nebati’den Kılıçdaroğlu’na miting eleştirisi: 23 bin kişi toplayabildi

Haberler May 05, 2023 No Comments

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Mersin’de düzenlenen mitinge 23 bin kişinin katıldığını belirterek, “Biz Cumhur İttifakı olarak yarın o miting alanını öyle bir dolduracağız ki o miting alanından bütün Türkiye’ye sesleneceğiz.” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu’dan ‘ses kaydı var’ sözlerine açıklama

Haberler May 04, 2023 No Comments

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, (CHP’li bir ismin AB Büyükelçisiyle görüşmesine ilişkin ses kaydı iddiası) Bu seçimin içinde olacaklar, bu seçim sonrası yaşanacaklar, adaylıklar ve bu seçimin içerisindeki tüm modellemelerin tamamı orada konuşuluyor. Bu Avrupa Birliği ülkelerinden birisinin büyükelçisi.” dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan taşeron çalışanlara kadro sözü

Haberler May 03, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Devlet taşeron işçi çalıştırmaz, devlet kadrolu elaman çalıştırır. Devlet ücretli öğretmen, kadrolu öğretmen, sözleşmeli öğretmen diye öğretmenler arasında da ayrım yapmaz. Öğretmen öğretmendir.” dedi.

Bakan Soylu CHP’nin ‘Van Mitingi’ni’ değerlendirdi

Haberler May 03, 2023 No Comments

“(CHP’nin Van mitingi) Bu bay bay Kemal, Van’da bir miting yaptı. Mitinge aynı zamanda Ekrem İmamoğlu da hanımıyla beraber katıldı. HDP bayrağı salladılar. PKK’nın yaptığı zafer işaretini yaptılar. Meydanda 11 bin kişi vardı. 10 bin kişi ‘Selo’ya özgürlük.’ diye bağırdı”- HDP’lileri oraya topladılar. Kendi birtakım partililerini topladılar. Yetmedi ‘Dişe diş, kana kan Öcalan.’ diye orada slogan attılar. Şimdi, neyin ne olacağı, eğer bunlar iktidara gelirlerse Allah korusun ne yapacakları apaçık ortadadır”