Tag

Mhp

Deprem bölgesinde seçmenin tercihi Cumhur İttifakı

Haberler May 15, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşandığı 11 şehirden Diyarbakır dışındaki 10’unda seçimi önde tamamladı- Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya ve Gaziantep’te 2018 seçimlerinde 32 milletvekili çıkaran Cumhur İttifakı, bu 5 şehirdeki sandalye sayısını önemli ölçüde korudu- Depremin etkilediği 11 ilde AK Parti 48, MHP 10 ise milletvekili çıkarmayı başardı

MHP’de milletvekilliği geçici aday listesi Bahçeli’ye sunulacak

Haberler Nis 04, 2023 No Comments

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partilerinin milletvekilliği geçici aday listesinin, bugün Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye sunulacağını belirterek, kesin aday listesinin 7 Nisan’da kamuoyuna açıklanacağını ve aynı gün Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) verileceğini bildirdi.

Bahçeli’den ‘referandum’ açıklaması

Haberler Oca 14, 2023 No Comments

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başörtüsüne anayasal güvence getiren değişiklik teklifine ilişkin, “Cumhur İttifakı o değişikliği yapmakta kararlı. Meclis’te 400’ün üzerinde bir oyla çıkarsa çok daha sağlıklı olur ama olmazsa da bu sefer referanduma gitme hali doğar” dedi.

Bahçeli’den Sinan Ateş açıklaması: FETÖ’cüler partimize kalkışma başlattı

Haberler Oca 11, 2023 No Comments

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili ilk kez konuştu. Bahçeli, bir cinayet üzerinden siyasi kurgu yapıldığını söyleyerek ”Menfur cinayete dava arkadaşlarımızı çekmek istiyorlar. Kanlı saldırıdan hemen sonra MHP’ye organize ve örgütlü bir saldırı ivme alarak hız kazandı, FETÖ’cüler partimize yeni bir kalkışma başlattılar” dedi.