Tag

Metro Hattı

Ankara metro ağının kilit noktası AKM-Gar-Kızılay Metro Hattı yarın açılacak

Haberler Nis 11, 2023 No Comments

3 istasyondan oluşan hat sayesinde başkentliler Keçiören’den Kızılay’a aktarmasız gidebilecek- Metro hattında yeni yapılan ve 600 bin yolcu kapasiteli Gar İstasyonu aracılığıyla yolcular, Hızlı Tren Garı’na, Başkentray’a ve Ankaray’a aktarma yapabilecek

Bakan Karaismailoğlu, Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı’nda incelemelerde bulundu

Haberler Nis 08, 2023 No Comments

“Yarın Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattımızı hizmete alarak İstanbul kent içi raylı sistem ağının gücüne güç katacağız. İstanbul şehir içi trafiğinde sıkışıklığın azalması ve vatandaşlarımızın yaşamının kolaylaşması adına yeni bir soluk aldıracağız”- “Yarın saat 16.00’da Kayaşehir İstasyonu’nda gerçekleştireceğimiz açılışımıza tüm İstanbulluları bekliyoruz”

Karaismailoğlu: Tatil planları yapacaklarına, metro planları yapsalar keşke!

Haberler Oca 16, 2023 No Comments

“Şu anki İBB, bırakın kendini yenilemeyi, AK Parti yönetimi altında yüzlerce hizmetle tanışan İstanbul’a hazıra konmuş olmasına rağmen yönetemiyor. Tatil planları yapacaklarına, metro planları yapsalar keşke. Yeni planladıkları, yeni başladıkları bir tane proje yok”- “22 Ocak’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile mühendisliğimizin eşsiz bir eseri olan ilk’lerin ve en’lerin projesi Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nı açıyoruz”