Tag

Mersin

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Mersin’de STK temsilcileriyle buluştu

Haberler May 09, 2023 No Comments

“İnşallah önümüzdeki 1-2 ay içinde biz, Çukurova Bölgesel Havalimanı ile Mersinli ve Adanalı kardeşlerimizin kendi ürünlerini hızlı bir şekilde satması ve yolcuların bu bölgeye intikali noktasında büyük bir kolaylığı sağlamış olacağız”

Bakan Nureddin Nebati: Ekonomide işler iyi

Haberler May 09, 2023 No Comments

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Ekonomide işler iyi. Türkiye, birisi salgın, diğeri hemen yanımızdaki savaş iki büyük küresel krizin yaşandığı son 3 yıl içerisinden alnının akıyla çıkıp fabrikaların, işletmelerin kapanmadığı, tersine üretimin, istihdamın arttığı, büyümenin gerçekleştiği bir süreci yaşadı” dedi.

Kılıçdaroğlu: 5 yıl içinde İstanbul’un nüfusu 2,5 milyon azalacak

Haberler May 05, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Orta Anadolu’nun bütün sanayi kentlerini, demir yollarıyla Mersin’e ve İskenderun’a bağlayacağız. Dolayısıyla fabrikada üreten sanayici fabrikasında üretiyorsa, demir yoluyla Mersin’e veya İskenderun limanlarına geldiği zaman ek bir ücret ödemeyecek. Bütün lojistik harcamalarını biz karşılayacağız. Böylece önümüzdeki 5 yıl içerisinde burada yaklaşık 850 bin yeni istihdam alanı yaratacağız. 5 yıl içinde İstanbul’un nüfusu yaklaşık 2,5 milyon azalacak.” dedi.

Kılıçdaroğlu: Depremzedelerin evlerini 5 kuruş almadan yapacağım

Haberler May 05, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bütün depremzedelere söz verdim. Evleri, dükkanları, ahırları yıkılan bütün depremzedelerin evlerini, iş yerlerini, ahırlarını yapacağım ve 5 kuruş para almadan onların hakkını teslim edeceğim.” dedi.

‘Hedefimiz 7 yıl içerisinde 1 milyon Togg’u yollarda kullanmak olacak’

Haberler Nis 26, 2023 No Comments

“(Togg) Başvurularda çok ciddi rekor kırdı. Hedefimiz 7 yıl içerisinde 1 milyon Togg’u yollarda kullanmak olacak”- “Buraya hizmet etmeye geldim. Benim yerel siyasetteki çatışmalarla, laf yetiştirmelerle, ona buna söz dokundurmayla geçiştirecek bir saniye vaktim yok”

‘Doğal gazımızı çıkaracağız ve inşallah 20 Nisan’da vanayı çevireceğiz’

Haberler Nis 23, 2023 No Comments

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Şimdi otomobilimizle geliyoruz, gemilerimizle yüzüyoruz, uçaklarımızla semalardayız. Vapurlarımızla, gemilerimizle, savaş gemilerimizle denizlerde, sondaj kuyularımızla Akdeniz’de, Karadeniz’deyiz. Doğal gazımızı da çıkaracağız ve inşallah 20 Nisan’da vanayı çevireceğiz.” dedi.

Depremlerin ardından nüfusu yüzde 40 artan Mersin için ortak çağrı

Haberler Mar 07, 2023 No Comments

Mersin merkezli 47 kurum ve kuruluş ile STK, depremlerin ardından zorunlu göçün ‘sosyal afet’ haline dönüştüğünü belirterek, “Mersin, özel bir destek/statü kapsamına alınmalıdır. İki hafta gibi kısa bir süre içinde Mersin’in nüfusu yüzde 40’e yakın bir oranda artmıştır. Bu gerçekten hareketle; merkezi bütçeden Mersin’e nüfusu ile orantılı olarak aktarılması gereken tüm kaynaklar, bu oranda artırılmalı ve acilen kullanıma açılmalıdır” açıklamasında bulundu.

Fırsatçılar yine iş başında: O ilde kiralar 2-3 kat arttı

Haberler Şub 15, 2023 No Comments

Deprem bölgesindeki illere en yakın konumda bulunan Mersin, hem yaralılar hem de yıkıcı etkiden kurtulan binlerce depremzedeye de kucak açtı. Resmi kurumlar ve belediyelerin yanı sıra birçok Mersinli ve sivil toplum kuruluşu da Mersin’e gelen …