Tag

Mandal

İMECE uydusundan ilk görüntü bu hafta bekleniyor

Haberler Nis 27, 2023 No Comments

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal:- “Arkadaşlarımız şu an görüntü alma noktasında. İnşallah en kısa sürede yani bu hafta bekliyoruz görüntü almalarını ama bu konuda da temkinliyiz. Yani alacağımız görüntüyü kamuoyuyla paylaşacağımız için kaliteli, çözünürlüğü yüksek olan bir görüntümüz olacak”- “Dünyanın herhangi bir yerinden sınırsız görüntü alabiliyor ve tek bir defada 1000 kilometrelik uzunlukta, 16,7 kilometre genişliğinde bir alandan ve metre altı yani yüksek çözünürlüğe sahip”

2022’nin en girişimci ve yenilikçi üniversiteleri

Haberler Nis 03, 2023 No Comments

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, yaşanan depreme bakıldığında üniversiteler için önemli bir mesaj içerdiğini belirterek, “Hem dünya için hem insanlık için ama özellikle üniversitelerimiz için verilen bu mesajda bilim tabanlı çözümlere daha fazla ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Çünkü artık karşılaştığımız güçlükler çok daha karmaşık, dinamik ve değişken.” dedi.

MİT yalanıyla lise öğrencisine istismarda, iddianame kabul edildi

Haberler Oca 30, 2023 No Comments

Konya’da, lise öğrencisi G.A.’nın (17), ‘Seni Milli İstihbarat Teşkilatı’na memur olarak alacağız’ vaadiyle kandırılıp, elektrik ustası Ahmet Mandal’ın (35) cinsel istismarına uğramasına ilişkin soruşturmada; Mandal ile tutuklanan okul müdürleri Harun Avcu (57) ve Asuman Sahar Koleri (48) hakkında 37’şer yıla kadar hapis cezası istenen iddianame, 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.