Tag

Malatya

Erdoğan: ‘Kimse satın almaz’ dedikleri Togg, 177 bin ön sipariş aldı

Haberler Nis 23, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “(Togg) İlk günden beri sürekli, ‘Yapamazsınız’, ‘Yapsanız bile satamazsınız’, ‘Bunun fabrikası bile yok’ diyenleri, hasılı cesaretlendirmek yerine projeye takoz koyanları hamdolsun bir kez daha hüsrana uğrattık. ‘Kimse satın almaz’ dedikleri Togg, ilk hafta 177 bin ön sipariş aldı” dedi.

‘Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları’ deprem bölgesinde başladı

Haberler Nis 05, 2023 No Comments

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından bu yıl, dördüncüsü düzenlenen “Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları” depremin etkilediği, Gaziantep, Malatya ve Kahramanmaraş şehirlerinde başladı.

15 bin esnaf çalışamaz durumda: Malatya’nın tarihi ve turistik çarşıları da yıkıldı

Haberler Şub 20, 2023 No Comments

Deprem Malatya’nın en işlek, tarihi ve turistik çarşılarını da yıktı. 30 bin esnafın olduğu kentte 15 bin dükkan kullanılamaz hale geldi. Özellikle Fuzuli, Kışla, Sivas, Emeksiz ve Temelli caddelerinde, kuyumcudan peynirciye, ayakkabıcıdan manifaturacı- ya esnaf yara aldı. Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin çarşının canlanması için ayakta kalanlara “Şehri terk etmeyin. Dükkanınızın önünde durun, ışıklarınızı açık tutun” çağrısı yaptı

Bakan Yanık: 696 psikososyal destek personeli sevk edilmiştir

Haberler Şub 06, 2023 No Comments

“Kahramanmaraş’a 116, Adana’ya 100, Hatay’a 108, Gaziantep’e 53, Osmaniye’ye 64, Malatya’ya 62, Adıyaman’a 33, Diyarbakır’a 67, Şanlıurfa’ya 65, Kilis’e 28 psikososyal destek personeli sevk edilmiştir”- “Hatay’a mobil sosyal hizmet merkezi tırımız, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Malatya’ya ise mobil araçlarımız hareket etmiştir”