Tag

Mahkeme

Savcılık Hablemitoğlu suikastı davasındaki tahliyelere itiraz etti

Haberler May 20, 2023 No Comments

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu cinayetinin tetikçiliğini yaptığı iddia edilen Ahmet Tarkan Mumcuoğlu ve FETÖ sanığı Enver Altaylı’nın da aralarında bulunduğu 6 sanığın tahliye edilmesine itiraz etti.

2’nci Kadir Şeker olayında 5 yıl hapis cezası

Haberler May 19, 2023 No Comments

Eskişehir’de, eşi ile kızını sokak ortasında bıçaklayan Afganistan uyruklu Abdulkadir Ahmadi’yi (62) engellemeye çalışırken bıçak kullandığı suçlamasıyla tutuklanıp, serbest bırakılan Tolga Daşkıran’ın (19) yargılanması tamamlandı. Savcının ‘meşru savunma’ hükümleri çerçevesinde beraat talebinde bulunduğu Daşkıran’a mahkeme heyeti 5 yıl hapis cezası verdi. Afganistan uyruklu Abdulkadir Ahmadi (63) ise iyi hal indirimli 12,5 yıl hapis cezası aldı.

‘Birinci turda seçimi kazanacağız. Ben alanları görüyorum’

Haberler May 11, 2023 No Comments

“Birinci turda seçimi kazanacağız. Ben alanları görüyorum, alanları biliyorum, gençleri biliyorum. Bu seçimi iki kesim belirleyecek, gençler ve kadınlar”- “Şundan herkes emin olsun. Bir bayram havası içinde sandığa gitsinler. Komşularını, yakınlarını, amcalarını, dayılarını hepsini alsınlar. Türkiye’nin bir değişimini gerçekleştirsinler”- “Yurt dışında çalışan bütün Türklerle ilgili olarak yurt dışı seçim çevresi oluşturacağız. Yani onlar kendi milletvekillerini kendileri seçecekler, TBMM’ye gönderecekler”

Özel okulun yüzde 65’ten fazla zam talebine mahkemeden tedbir

Haberler May 10, 2023 No Comments

Antalya 1. Tüketici Mahkemesi, özel okul ücretine yüzde 65 zam yapmalarına rağmen kayıtları yenilenmeyen iki öğrencinin kayıtlarının yenilenmesine karar verdi- Avukat Berk Selçuk:- “Yargının verdiği bu karar, kanun ve yönetmeliklere uymayan özel okulların aleyhine emsal niteliktedir”

Yazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ müdahalesi davasına devam edildi

Haberler May 10, 2023 No Comments

Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla dava açılan 19 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Eski Yalova Belediye Başkanı Salman’a 2 yıl 6 ay hapis cezası

Haberler May 05, 2023 No Comments

İçişleri Bakanlığınca görevinden uzaklaştırılmasının ardından milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile 5 sanığın yargılandığı “taziye evi yapımında usulsüzlük” davasında karar açıklandı.

Şehit Polis Ercan Yangöz’ün katiline bu kez ağırlaştırılmış müebbet

Haberler May 02, 2023 No Comments

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, bir polisin şehit edilmesi, bir polisin de yaralanmasına ilişkin davada yerel mahkeme tarafından müebbet ve 10 yıl hapis cezası verilen sanık Fatih Ö, istinafta görülen davada ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kendisini rahatsız eden kişiyi öldüren kıza 8 yıl 4 ay hapis cezası

Haberler Nis 26, 2023 No Comments

Kars’ın Arpaçay ilçesinde kendisini rahatsız ettiği iddiasıyla tartıştığı kişiyi köy meydanında öldüren lise öğrencisi Azra E’ye, “haksız tahrik altında kasten öldürme” suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

1 2 3 7