Tag

Kuzey

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı – Haritalı

Haberler May 10, 2023 No Comments

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Uşak, Afyonkarahisar, Isparta, Sinop ve Gümüşhane ile Ankara’nın güney ve doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır

Meteoroloji’den çığ ve toz taşınımı uyarısı yapıldı

Haberler Mar 22, 2023 No Comments

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yer yer yoğun olmak üzere toz taşınımı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinin azalması,, hava kalitesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bölgede nerelerde yeni deprem riski var? Prof. Dr. Naci Görür yanıtladı

Haberler Şub 21, 2023 No Comments

Hatay’da art arda meydana gelen 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki depremler, enerji aktarımına neden olur m? Bölgede yeni depremler bekleniyor mu? Hangi illerde hareketlilik yaşanabilir? NTV canlı yayınına katılan Jeolog Prof. Dr. Naci Görür yanıtladı.

Meteoroloji uyardı: Bu bölge ve illerde kar yağışı devam edecek

Haberler Şub 12, 2023 No Comments

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmeye göre; Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile Çanakkale’nin iç, Balıkesir’in kuzey kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.