Tag

Kuvvetli

Meteoroloji’den çok sayıda il için kuvvetli yağış uyarısı – Haritalı

Haberler May 12, 2023 No Comments

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:Yapılan son değerlendirmelere göre; 12.05.2023 Cuma günü öğle saatlerinden itibaren Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Konya ve Denizli çevreleri ile Bursa, Burdur ve Isparta, Ankara, Kayseri, Sivas, Tunceli, Elazığ, Malatya, Kahramanmaraş, Ordu, Giresun, Tokat ve Adıyaman çevreleri ve Trabzon’un batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji uyardı: Bu bölge ve illerde kuvvetli yağış bekleniyor

Haberler Nis 12, 2023 No Comments

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmeye göre; Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ve Doğu Karadeniz ile İstanbul, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Kocaeli çevrelerinde yer yer kuvvetli yağış, Bursa’nın 1000 m üzeri kesimlerinde yer yer yoğun karla karışık yağmur ve kar şeklinde yağış bekleniyor.

Meteoroloji uyardı: Tüm bölgelerde yağış bekleniyor

Haberler Nis 08, 2023 No Comments

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmeye göre; Trakya kesimi dışında tüm bölgelerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Meteorolojiden il il, bölge bölge ‘kuvvetli yağış’ uyarısı

Haberler Nis 06, 2023 No Comments

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmeye göre; Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya, Çankırı, Osmaniye ve Doğu Akdeniz’in Toroslar Mevkiinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji’den deprem bölgesi için ‘toz taşınımı’ uyarısı

Haberler Nis 05, 2023 No Comments

DEPREM BÖLGESİNDE BEKLENEN TOZ TAŞINIMINA DİKKAT: Deprem Bölgesinde bugün (Salı) Şanlıurfa’nın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Malatya ve Diyarbakır çevrelerinde Suriye kaynaklı toz taşınımı bekleniyor

Meteoroloji saat vererek uyardı: Kuvvetli yağış bekleniyor

Haberler Nis 04, 2023 No Comments

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmeye göre; Marmara, Kıyı Ege, İç Anadolu’nun kuzey kesimleri, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Antalya, Manisa ve Giresun çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde İzmir ve Edirne çevreleri ile Balıkesir’in batı kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji uyardı: İki bölgede kar yağışı bekleniyor

Haberler Nis 02, 2023 No Comments

Meteorolojinin yaptığı son tahminlere göre; Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği; yağışların Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.