Tag

Kur

Vade sonu KKM çıkışları, döviz talebini artırdı

Haberler May 17, 2023 No Comments

113.15 milyar doları aşan büyüklüğüyle KKM’de vade sonları bu haftaya yoğunlaştı. Bankacılık sektörü kaynakları döviz dönüşlü KKM’de vade sonuyla birlikte döviz talebinin arttığını, çalışanların müşterilerin KKM’de kalması için prim ve opsiyonları arttırdığını vurguladı.

‘İktidar değişirse şimdiye kadar görülmedik ölçüde enkaz devralınacak’

Haberler Nis 29, 2023 No Comments

Ekonmim.com yazarlarından Alaattin Aktaş aktardı: Hemen herkes benzer şeyler söylüyor da dün sabah konuştuğum ve görüşlerine çok değer verdiğim, aslında herkesin değer verdiği eski bir bürokrat aynen şunları söyledi: İktidar değişikliği olduğunda yeni gelenler genellikle enkaz devraldıklarını söyler. Ama bu kez bir iktidar değişikliği yaşanırsa şimdiye kadar görülmedik ölçüde bir enkaz devralınmış olacak.

Kapalıçarşı da nakit dövize sıkıştı

Haberler Nis 27, 2023 No Comments

Fortuna Capital Danışmanlık Kurucusu Dr. Altuğ Özaslan, bankalararası piyasa ile serbest piyasada döviz kurlarında makasın açılmasını tetikleyen önemli bir unsurun Kapalıçarşı’da efektif döviz bulunamaması olduğunu belirterek, “Eskiden 15 dakika içinde verilen döviz alımlarınız için şimdi T+2 gün valör veriliyor” diye konuştu