Tag

Kredi

Kredi kartından nakit avans çekememek nelere yol açar?

Haberler By May 19, 2023 No Comments

Bankalar kredi kartlarını nakit avans çekimlerine kapattı. Geçtiğimiz günlerde TCMB kredi kartlarından nakit avans çekimleri karşılığında bankalara menkul kıymet tesisi zorunluluğu getirmişti. Peki Kredi kartından nakit avans çekememek nelere yol açar?

Bloomberg: 28 Mayıs’a kadar dövize erişim daha da sınırlanacak

Haberler By May 19, 2023 No Comments

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, iki haftadan kısa bir süre sonra yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde TL’yi savunmak için tüm gücüyle harekete geçiyor. Ardı ardına gelen yeni düzenlemelerle dolara olan talep kısılırken bireysel yatırımcının dolara erişmesi daha da güçleşecek

Kavcıoğlu: Liralaşma stratejisinde atılan adımlar sonuç verdi

Haberler By May 19, 2023 No Comments

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, “Liralaşma Stratejimiz çerçevesinde 2022 yılı başından itibaren attığımız tüm adımlar kalıcı fiyat istikrarını finansal istikrarla bir arada sağlayacak bir perspektifle oluşturulmaktadır” dedi.

Kredide ikinci tur freni: Belirsizlik bankacılık sistemine yansıdı

Haberler By May 18, 2023 No Comments

İkinci tura kalan seçim belirsizliği bankacılık sisteminde ilk olarak kredilere yansıdı. Bankacılık kaynakları, kamu bankaları da dahil pek çok özel bankanın konut, taşıt, ticari ve ihtiyaç kredileri taleplerinde başvuru sonuçlarını 29 Mayıs’a bıraktığını söyledi. İhtiyaç kredilerinde faizlerin yüzde 3,5’lere çıktığı görüldü.

Konut satışlarında kırmızı alarm seviyesi

Haberler By May 17, 2023 No Comments

Tüketicinin yatırımda ‘güvenli liman’ gördüğü konut sektöründe satışlar nisanda sert düştü. Satışlar 133 bin 58 adetten 85 bin 652’ye gerilerken, kredili satışların payı da yüzde 20’lere geriledi. Sektör temsilcileri, düşüşün nedenini “Seçim sürecinde ‘bekle-gör’ dönemi, krediye erişimin neredeyse imkansızlaşması ve arz sıkıntısının fiyatlar üzerindeki baskısı” olarak açıkladı.

Merkez Bankası’ndan kredi kartıyla avans çekimi için yeni karar

Haberler By May 17, 2023 No Comments

Merkez Bankası, kredi kartlarıyla yapılan nakit avans çekimi ve kuyum harcamaları için yeni düzenleme yaptı. Her iki başlık için de yüzde 30 oranında menkul kıymet tesisine tabi olma şartı getirildi. Nakit avans limitinin düzenleme sonrası azalacağı belirtiliyor.

Merkez Bankası, bazı ihtiyaç kredilerinde menkul kıymet tesisi kararı aldı

Haberler By May 16, 2023 No Comments

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), kredi kartı belirli bir limitin üzerinde olanlar için kredi kartı vasıtasıyla yapılan nakit çekim ve kuyum harcamalarının kredi türüne yüzde 30 oranında menkul kıymet tesisine tabi olmasını kararlaştırdı.

Bankalar, kredi kartına nakit avansta limitleri daraltıyor

Haberler By May 13, 2023 No Comments

Bankalar bireysellerin en düşük faizli borçlanma kanalı olan kredi kartına nakit avansta vade ve limitleri daraltıyor. Kredi kartına nakit avans maliyetleri, aylık bazda yüzde 1.36 faiz ile TL cinsi en düşük borçlanmayı sağladığı için son dönemde bireysel talebin en yüksek olduğu borçlanma kanalı haline gelmişti.

BDDK’dan yerli elektrikli araç kredi limitlerine yeni düzenleme

Haberler By Nis 29, 2023 No Comments

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), yerli elektrikli araçlar için verilecek kredi limitlerini güncelledi. Buna göre, fiyatı 900 bin liraya kadar olan elektrikli araçlar için yüzde 70’i tutarında 48 ay vade ile kredi verilebilecek. İşte yerli elektirikli araçlarda fiyatına göre kredi limiti ve vade sayısı…

1 2 3 5