Tag

Koruyucu Aile

Bakanlıktan ‘depremzede çocuk’ açıklaması: Koruyucu aile modeli uygulanmıyor

Haberler Şub 16, 2023 No Comments

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Musa Şahin, “Depremzede çocuklarla alakalı herhangi farklı bir koruyucu aile modeli uygulanmamaktadır. Öncelikle biz çocuklarımızın bu süreci en iyi şekilde atlatmaları için refakatsiz çocuklarımızı kurumlarımızda bakım altına alacağız.” dedi.

Günde 3 olan koruyucu aile başvuru sayısı depremden sonra günde 29 bine çıktı

Haberler Şub 16, 2023 No Comments

Ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu 290 bin kişi, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin ardından refakatsiz çocuklara koruyucu aile olmak için harekete geçti – Koruma altına aldığı ve bakımlarını üstlendiği depremzede çocukların kimlik tespitinin ardından yakınlarıyla buluşturulmasını önceleyen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ilerleyen süreçte ailelerine ulaşılamadığı için koruma altına aldığı çocuklara yönelik başvuruları değerlendirecek

Depremzede 257 çocuk devletin güvenli kanatları altında

Haberler Şub 10, 2023 No Comments

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Musa Şahin:- “Şu an itibarıyla sağlık kuruluşlarımızda 257 çocuğumuzun tedavisi devam ediyor. Bu tedavi süreçleri tamamlanana kadar herhangi yakını başvuru yaptığında taburcu işlemleri sırasında ailelerine teslim edilecek”