Tag

Konut

Erdoğan: Bunların ümüğünü sıkacağız

Haberler May 21, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep’te düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan, “Orta ve uzun vadede konut varlığımızı artırarak, kiralardaki şişkinliği ortadan kaldırmakta kararlıyız. Gıdada benzer çalışmalar yapacağız” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş kiralara da sert tepki gösterdi.

Bakan Kurum’dan ‘memurlara kira desteği’ açıklaması

Haberler May 20, 2023 No Comments

Bakan Murat Kurum, “Büyükşehirde yaşayan kardeşlerimiz için buradaki yaşam şartlarını gözetecek düzenlemeler getireceğiz. Memurumuzun geliri mi artması gerekiyor bunu hayata geçireceğiz. Kira desteği mi gerekiyor bunu getireceğiz. Seçim sonrasında da daha iyi şartlarda yaşama imkanı için geliştirmeler hayata geçireceğiz.” dedi.

İstanbul’da yeni konut kampanyası: 120 ay vade, 7 bin 500 TL taksit

Haberler May 20, 2023 No Comments

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen “ilk Evim, İlk İşyerim” ve “Yeni Evim” kampanyalarının ardından şimdi de İstanbul’da evi olmayanları ev sahibi yapmak amacıyla yeni bir kampanya daha hayata geçiyor.

Bakan Kurum: İstanbul’da evi olmayan kardeşlerimiz için 13 bin konutluk proje başlattık

Haberler May 20, 2023 No Comments

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve net olmayan sonuçlara göre İstanbul 1. Bölge’den Milletvekili seçilen Murat Kurum 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle Beykoz’da gençlerle bir araya geldi. Bakan Kurum buluşmanın ardından İstanbul’da başlatılan konut projesine dair açıklamalarda bulundu.

Emlak Konut ve THY’den İstanbul’da yeni konut kampanyası

Haberler May 19, 2023 No Comments

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: Herkesin, her kesimin ev sahibi olabilmesi için tüm adımları atıyoruz. Emlak Konut ve Türk Hava Yolları işbirliğiyle yeni bir konut kampanyası daha başlattık”- “120 ay vade, 7 bin 500 liradan başlayan taksitle Yenişehir Evleri Arnavutköy Projesi için başvurular başladı

Kredide ikinci tur freni: Belirsizlik bankacılık sistemine yansıdı

Haberler May 18, 2023 No Comments

İkinci tura kalan seçim belirsizliği bankacılık sisteminde ilk olarak kredilere yansıdı. Bankacılık kaynakları, kamu bankaları da dahil pek çok özel bankanın konut, taşıt, ticari ve ihtiyaç kredileri taleplerinde başvuru sonuçlarını 29 Mayıs’a bıraktığını söyledi. İhtiyaç kredilerinde faizlerin yüzde 3,5’lere çıktığı görüldü.

1 2 3 10