Tag

Konteyner

Bakan Soylu: Bir gün bakanlığın konforunu yaşadıysam haram olsun

Haberler May 07, 2023 No Comments

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da katıldığı bir toplantıda “7 yıla yakın içişleri bakanlığı görevi yapıyorum. Hayatımda bir gün bakanlığın konforunu yaşamış değilim. Yaşadıysam haram olsun” dedi.

Emekli öğretmenin umre parasıyla alınan konteynerler doğum gününde deprem bölgesine yola çıktı

Haberler May 06, 2023 No Comments

Sakarya’da yaşayan Mecit Ayhan, umre ve hac ibadeti için ayırdığı parayla Büyükşehir Belediyesinin İskenderun’da “Kardeşlik Kenti” ve Kahramanmaraş’ta “Kardeşlik Çarşısı” projesine 2 konteynerle destek oldu- 73 yaşındaki Mecit Ayhan:- “Doğum günü hediyesi olarak deprem bölgesine 2 konteyner gidiyor. Bundan sonra devamı gelecek”

Deprem bölgesinde kurulan konteyner sayısı 75 bini aştı

Haberler Nis 25, 2023 No Comments

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen 11 ilde kurulan çadır ve konteyner kentlerde 2 milyon 683 bin 562 afetzede barınıyor- TOKİ öncülüğünde kısa sürede inşasına başlanan ve tamamlanan kalıcı konutlarla depremzedeler sıcak yuvalarına kavuşmaya başladı

Bakan Soylu: Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz

Haberler Nis 08, 2023 No Comments

“Yaklaşık 660 binin üzerinde çadır, 55 binden fazla konteyner kurulumu gerçekleşti. Her akşam 2 milyon vatandaşımıza deprem bölgesinde iftar veriyoruz”- “Konteyner sayımızı bir ay sonra 100 bine tamamlayacağız, hemen ardından da 200 bine çıkaracağız. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz”

‘Yani bundan bir ay sonra da inşallah 200 bin konteyner kurulumunu tamamlamış olacağız’

Haberler Nis 03, 2023 No Comments

“Her gün 1 milyon 600 bin insan iftar yapmakta sadece çadır kentlerimizde, çadırlarımızda ve konteyner alanlarımızda 1451 noktada. Bunların önemli bölümü de çadır kentlerde”- “Bundan bir ay önce 2 ay içerisinde 100 bin konteyner kuracağımızı söylemiştik. Bu hedefimizi aynen devam ettiriyoruz. Şimdi hedefimizi biraz daha arttırıyoruz. Yani bundan bir ay sonra da inşallah 200 bin konteyner kurulumunu tamamlamış olacağız”