Tag

Kızılay

Türk Kızılay’dan ‘kan satışı’ iddialarına açıklama

Haberler Nis 27, 2023 No Comments

Türk Kızılay Kan Alma Hizmetleri Genel Müdürü Saim Kerman, her gün 220 noktadaki faaliyetlerle 1200 hastaneye servis yapan, 2 bin 988 personelin görev yaptığı Kızılayın giderleri için devletin bulduğu formülün Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) üzerinden bir ödeme yapılması olduğunu belirterek, “Herhangi bir ad altında fark ödenmesi ya da bedelin vatandaştan istenmesi bir suçtur.” dedi.

Ankara metro ağının kilit noktası AKM-Gar-Kızılay Metro Hattı yarın açılacak

Haberler Nis 11, 2023 No Comments

3 istasyondan oluşan hat sayesinde başkentliler Keçiören’den Kızılay’a aktarmasız gidebilecek- Metro hattında yeni yapılan ve 600 bin yolcu kapasiteli Gar İstasyonu aracılığıyla yolcular, Hızlı Tren Garı’na, Başkentray’a ve Ankaray’a aktarma yapabilecek

Bakan Bozdağ: ‘Kızılay nerede, Ne yapıyor?’ diyenler Diyarbakır’a gelsin

Haberler Mar 16, 2023 No Comments

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Kızılay’ımız üzerinden çok farklı iftiraları günlerdir dile getirenler var. ‘Kızılay nerede, Ne yapıyor?’ diyenler Diyarbakır’a gelirlerse Kızılay’ın çadırlarını da ikramlarını da gayretlerini de göreceklerdir. Kızılay’ımız hem Diyarbakır’ımız da hem de diğer bütün afet bölgesindeki illerimizde çalışmalara ilk günden beri en üst düzeyde katkı vermektedir.” dedi.