Tag

Kılıç

‘Sağlık çalışanlarımızın canına kast edenlerin yakasını bırakmayacağız’

Haberler May 20, 2023 No Comments

YENİ SENDİKA Genel Başkanı Metin Memiş, Ankara’da 112 Acil Sağlık Merkezi’nde görevli acil tıp teknisyeni Rabia Kılıç’ın bir hasta yakını atarfından darp edilmesi ile ilgili açıklama yaptı.

TİHEK’ten Tekirdağ Belediyesine ‘depremzede’ incelemesi

Haberler May 19, 2023 No Comments

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, seçim sonuçları nedeniyle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesince depremzedelerin kaldıkları yerlerden çıkarılmaya çalışıldığı iddiaları hakkında resen inceleme başlatıldığını bildirdi.

Nevşehir’in ilk kadın milletvekili Filiz Kılıç seçmene teşekkür etti

Haberler May 16, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde kesin olmayan sonuçlara göre Nevşehir’den milletvekili seçilen evli ve iki çocuk annesi MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, seçmenin kendisine en güzel Anneler Günü hediyesini verdiğini belirterek, teşekkür etti.

TİHEK Başkanı Kılıç’tan engellilere yönelik ayrımcı tutumlara yaptırım uyarısı

Haberler May 13, 2023 No Comments

“Geçen yıl engellilik temelinde ayrımcılığa ilişkin 28 karar verdik. Bu yıl yaklaşık 5 aylık süre zarfında 13 karar verdik”- “Bu yıl için 90 bin lira civarında idari yaptırım uyguluyoruz”

TİHEK’ten depremzedelerden ‘yüksek kira’ istenmesine ilişkin yaptırım uyarısı

Haberler Şub 19, 2023 No Comments

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, depremzedelerden yüksek kira bedeli istenmesi, depremzedelere ev verilmemesi, istihdam sağlanmaması gibi eylemlerin insan hakları ihlali olduğunu belirterek, TİHEK’in bu konularda idari yaptırım uygulama yetkisinin bulunduğunu söyledi.

TİHEK’ten depremzedelerden ‘yüksek kira’ istenmesine yaptırım uyarısı

Haberler Şub 19, 2023 No Comments

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, depremzedelerden yüksek kira bedeli istenmesi, depremzedelere ev verilmemesi, istihdam sağlanmaması gibi eylemlerin insan hakları ihlali olduğunu belirterek, TİHEK’in bu konularda idari yaptırım uygulama yetkisinin bulunduğunu bildirdi.