Tag

Kardeş

Erdoğan: Bay Bay Kemal, Kandil’e ve Pensilvanya’ya bahar getirir

Haberler May 10, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Bay Bay Kemal getirse getirse Kandil’e ve Pensilvanya’ya bahar getirir. Kılıçdaroğlu ancak bebek katillerine, 6-8 Ekim olaylarının faillerine bahar getirir. 15 Temmuz gecesi milletimizin tepesine bomba atan FETÖ’cülere bahar getirir.” dedi.

Erdoğan müjdeyi verdi: Esnafın prim ödeme gün sayısı SGK’lılarla eşitlenecek

Haberler May 06, 2023 No Comments

Erdoğan: Buradan kuaför, manav, bakkal, tesisatçı, pazarcı gibi küçük esnaflarımıza da bir müjde vermek istiyorum. küçük esnaflarımızın prim ödeme gün sayısını SGK’lılarla eşitleyerek 7 bin 200 güne indiriyoruz. Yeni dönemde yapacağımız ilk işlerden biri olacak bu çalışmadan inşallah 1 milyon küçük esnafımız faydalanacak. Tüm esnaf kardeşlerimize hayırlı olsun diyorum. Biz sadece eser ve hizmet siyaseti yapmıyoruz. Bizim ülkemize kazandıracak daha çok eserimiz, milletimize verecek daha çok müjdemiz var.

Bakan Ersoy, Üsküp’te restore edilen Sultan Murat Camisi’nin açılışına katıldı

Haberler Nis 08, 2023 No Comments

“Buradaki eserler aynı zamanda halklarımızın köklü birlikteliğine ve inşallah yine birlikte yaşayacağımız, yan yana duracağımız önümüzdeki asırlara dair bir kültür ve kardeşlik nişanıdır. Bu kardeşliği koruyup güçlendirmek de çok ama çok önemlidir”

Bakan Nebati: Ama bilsinler ki kayıp Nemo’nun bile bir aşkı var

Haberler Nis 03, 2023 No Comments

Ümraniye’de depremzede ailelere yönelik düzenlenen iftar programında konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Bırakın birileri desin ki ‘bu adam sahada kaybolmuş’, birileri desin ki Nemo’yu arıyorum. Ama bilsinler ki kayıp Nemo’nun bile bir aşkı var. Annesine kavuşmak için köpek balıklarıyla uğraşıp hedefine ulaştı. İşte biz de köpek balıklarıyla uğraşa uğraşa ama vatandaşlarımızın gözyaşlarına ortak olarak, kardeşlik hukukunu zedelenmeden, elimizden gelen her türlü gayreti ortaya koyarak çok şükür hızlı bir sürede işlerimizi toparlıyoruz” dedi.

3 kardeşin acı kaderi! ‘Kutlu’ ailesinden geriye bu fotoğraf kaldı

Haberler Şub 17, 2023 No Comments

Kutlu ailesinin ilerleyen yıllarda Metin isminde bir çocukları daha oldu. Aile, kızları Meryem Büşra Kutlu (27) ve oğulları Gültekin Kutlu’yu (26) büyük fedakarlıkla okutarak doktor olmalarını sağladı. İki kardeş ailelerinin isteği üzerine …

Erdoğan: Kosova ile Sırbistan arasındaki diyaloğu destekliyoruz

Haberler Şub 03, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kosova ile Sırbistan arasındaki diyaloğu destekliyor, tarafların barışçıl ve yapıcı yaklaşımlar sergilemesini bekliyoruz. Sırbistan’la yürütülen diyalog sürecinin bölgede kalıcı barış ve istikrarı sağlayacak şekilde nihayete ulaşmasını temenni ediyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İklim değişikliği insanlığın ortak meselesidir

Haberler Oca 10, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İklim krizinin yıkıcı etkileri karşısında daha fazla müşterek çalışmaya ihtiyaç olduğu aşikardır. İklim değişikliği ve bunun yol açtığı sorunlar insanlığın ortak meselesidir” dedi.