Tag

Kadro

Kılıçdaroğlu’ndan taşeron çalışanlara kadro sözü

Haberler May 03, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Devlet taşeron işçi çalıştırmaz, devlet kadrolu elaman çalıştırır. Devlet ücretli öğretmen, kadrolu öğretmen, sözleşmeli öğretmen diye öğretmenler arasında da ayrım yapmaz. Öğretmen öğretmendir.” dedi.

Sözleşmeden Kadroya Geçen ve Eş Durumu Bekleyen Memurlardan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğana Videolu Açık Mektup

Öğretmenler Nis 02, 2023 No Comments

İlandır Sayın Cumhurbaşkanımız; Milli Eğitim bakanlığımız, Sağlık bakanlığımız, başta olmak üzere tüm sözleşmelilerin kadroya geçiş süreci tamamlanmak üzeredir. Fakat kadrodan tek isteği eş durumu tayini yapabilmek olan memurların sizden tek bir …

MEB’deki sözleşmeli aşçı yardımcıları ‘hizmetli’ kadrosuna atanmak istemiyor

Haberler Şub 16, 2023 No Comments

Milli Eğitim Bakanlığı’nda sözleşmeli destek personeli olarak, aşçı ile aşçı yardımcısı kadrolarına atananlardan aşçı olanlar memur kadrosu olarak ‘aşçı’ kadrosuna, aşçı yardımcısı ise memur kadrosu olarak ‘hizmetli’ kadrosuna atanacağı düzenleme çok sayıda aşçı yardımcısı olarak çalışanların tepkisine neden oldu.

10 kişi çağrıldı, 1 kişi girdi! Araştırma görevlisi alımlarında merkezi alım düşünülmeli!

Haberler Şub 03, 2023 No Comments

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi tarafından yıl sonu ilan edilen araştırma görevlisi kadrosunun yazılı sınavına 10 kişi davet edilmesine karşılık sadece 1 kişi sınava girdi.

Sözleşmelilere kadro öngören kanun teklifi Genel Kurulda

Öğretmenler Oca 19, 2023 No Comments

TBMM Genel Kurulunda, kamuda çalışan sözleşmelilere kadro öngören “Devlet Memurları Kanunu ve Bazı Kanunlar ile 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”nin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.