Tag

İşlem

Türk doktorların enfeksiyon riskini yüzde 70 azaltan ürününe faydalı model patenti

Haberler May 19, 2023 No Comments

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi uzmanlarının Kovid-19 gibi hızlı bulaşan solunum yolu enfeksiyonlarının hastanede yapılan girişimsel işlemlerde yayılmasını önlemek amacıyla geliştirdiği “bronkoskopi kabini” faydalı model patenti aldı- Prof. Dr. Demet Karnak:- “Kabin kullanılarak yapılan girişimsel işlemlerde virüs, bakteri, mantar gibi damlacıkların bulaş riskinin yüzde 70 oranında daha az olduğunu kanıtladık. Ürünle hem doktorlarımız hem de hastalarımızı korumayı amaçladık, başarılı da olduk”

Yurt dışı temsilcilikler ve gümrük kapılarında oy verme işlemi yarın başlayacak

Haberler May 19, 2023 No Comments

Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı seçmenler, 20-24 Mayıs tarihlerinde yurt dışı temsilciliklerde oy verebilecek- Bu seçmenler için oy verme işlemleri gümrüklerde 28 Mayıs saat 17.00’ye kadar devam edecek

Piyasaların seçim sonuçlarına tepkisi ne oldu?

Haberler May 15, 2023 No Comments

Tarihi seçimlerde oy sayımı tamamlanmak üzere. Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. tura kalıp kalmadığı YSK’nin açıklamasıyla belli olacak. Borsa İstanbul, ilk tepki olarak sert düştü. Dolar/TL, 19,64 TL’de işlem görürken; Euro/TL, 21,34 TL’de bulunuyor. Türkiye’nin CDS’i ise 576’ya çıktı.

‘Mahkum olmayan KHK’lıların iadesi son derece anlamsız ve hukuken geçersizdir’

Haberler May 08, 2023 No Comments

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli yaklaşık 50 bin FETÖ iltisaklısının herhangi bir ceza mahkumiyetinin bulunmadığını belirtti. Canikli “Bu bir ceza davası değildir ve ceza mahkemelerinin yargı yetkisi içinde yer almamaktadır. Bu nedenle ceza davasından mahkum olmayanların görevlerine iade edilmesini istemek hukuken son derece anlamsız ve hukuken geçersiz bir yaklaşımdır.” dedi.

Gurbetçi bugün sandığa gidiyor

Haberler Nis 28, 2023 No Comments

14 Mayıs seçimleri için yurt dışındaki oy verme işlemi başladı. Bugün başlayan süreç, 9 Mayıs’a kadar devam edecek. Oy verme işlemi için 73 ülkedeki 170’den fazla temsilcilikte 5 bine yakın sandık kurulurken, açıklanan rakamlara göre en fazla seçmen Almanya’da, en az seçmen ise Brezilya’da.

YSK, yurt dışı seçmen için sandık kurulacak temsilcilikler ve oy verme tarihlerini açıkladı

Haberler Nis 22, 2023 No Comments

27 Nisan’dan itibaren 74 ülkedeki 177 temsilcilikte oy kullanma işlemi başlayacak- Almanya’da 26, ABD ve Fransa’da 9, Avusturya’da 6, Azerbaycan’da ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 3’er temsilcilikte oy verilebilecek

Yurt dışında sandık kurulacak temsilcilikler ve oy verme tarihleri açıklandı

Haberler Nis 12, 2023 No Comments

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK), 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde yurt dışı seçmen için 27 Nisan’da başlayacak olan oy verme işlemlerinin, hangi temsilciliklerde ve tarihlerde yapılacağı ilan edildi.

Merkez Bankası Kapalıçarşı’dan ‘tekerlekli sandıklarla’ dolar topluyor

Haberler Nis 10, 2023 No Comments

Döviz işlemleri ile ilgili sıkı kurallar ve arz sorunları Kapalıçarşı’yı yeniden döviz işlemlerinde operasyon merkezi haline getirdi. Döviz ihtiyacını Kapalıçarşı’dan karşılayan kurumlara Merkez Bankası da katıldı. Banka “tekerlekli demir sandıklarla” her gün Çarşı’dan dolar topluyor

Kamu idarelerinin emanet işlemlerinin elektronik ortamda gerçekleştirilmesine ilişkin esaslar belirlendi

Haberler Nis 09, 2023 No Comments

Kamu idarelerinin emanet kaynaklı ödemelerinin ve emanet hesaplardan yapılacak diğer işlemlerinin elektronik ortamda yürütülmesi için usul ve esaslar belirlendi.