Tag

İşbirliği

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, BM Su Konferansı’nda konuştu

Haberler Nis 01, 2023 No Comments

“BM su özel temsilcisinin 6 numaralı sürdürülebilir kalkınma hedefine ilişkin farkındalık yaratılması ve suyla ilgili yatırımlara odaklanan bir görev yönergesinin uygun olacağını düşünüyoruz”- “Özel temsilcinin tarafsız ve bütün ülkelerin bakış açısını dikkate alan bir yaklaşım sergilemesi ve en önemlisi sınırı aşan sular meselelerine müdahil olmaktan ve arabulucu rolü oynamaktan imtina etmesi gerektiğini özellikle belirtmek istiyoruz”

Altun, Musk’ın tweet’ini alıntılayarak paylaştı: Twitter’ın işbirliği için minnettarız

Haberler Şub 10, 2023 No Comments

Twitter’a dün akşam üstü erişim sıkıntısı yaşanmıştı. Daha sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın bazı Twitter yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirdiği, toplantıda, Twitter’ın dezenformasyonla mücadele konusunda Türkiye ile daha fazla işbirliği içerisinde olma taahhüdü verdiği öğrenilmişti. Elon Musk da konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Musk’ın attığı bir tweet’ini alıntılayarak önemli paylaşımlar yaptı.

Bakan Kirişci: Türkiye cazip işbirliği fırsatları sunuyor

Haberler Oca 12, 2023 No Comments

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Türkiye, kendi coğrafyasında, Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Körfez Ülkeleri ve Orta Asya Türk Cumhuriyetleri gibi pazarlarla güçlü ticari bağları olan bir ülke olarak başta Kamboçya olmak üzere tüm ASEAN ülkeleri için cazip işbirliği fırsatları sunuyor” dedi.