Tag

İptal

Düğün iptaline ‘düğün sigortası’ güvencesi

Haberler May 20, 2023 No Comments

Evlilik hazırlığı yapanların, ayrılık, birinci derece akrabalarının ölümü, kaza gibi nedenlerle düğünlerinin iptal edilmesi durumunda çiftlerin ve salon işletmecisinin masrafını karşılayan, ‘düğün sigortası’ uygulaması hayata geçirildi. Son iki haftada 80 çift düğününü sigortalattı.

Seçim sloganı binlerce oya mal oldu

Haberler May 20, 2023 No Comments

Şanlıurfa’da bağımsız milletvekili adayı olan Fatih Bucak’ın binlerce oyu seçim sloganının yanlış anlaşılması nedeniyle iptal oldu. Sandık başına giden bir milyon seçmenden yaklaşık 13 bini, hem Fatih Bucak’a hem de AK Partiye aynı anda mühür basınca oylar geçersiz sayıldı. Kendi oylarının iptal edilmesine üzülmeyen Bucak, Cumhur İttifakı’na verilen oyların geçersiz sayılmasına üzüldü.

Sağlıkçıların 120 saati geçen icap nöbetleri hakkında AYM kararı

Haberler May 05, 2023 No Comments

Yataklı tedavi kurumları, seyyar hastaneler, ağız ve diş sağlığı merkezleri, aile sağlığı merkezleri, toplum sağlığı merkezleri ve 112 acil sağlık hizmetlerinde çalışan personelin 120 saati geçen icap nöbetlerine ücret verilmemesini öngören kanun hükmü, Anayasa’nın 18’inci maddesine aykırı bulunarak iptal edildi- İptal hükmü 6 ay sonra yürürlüğe girecek

Eski eşiyle yaşamadığını ispatlayan kadın yetim aylığı almaya devam edecek

Haberler Nis 11, 2023 No Comments

Davacı M.A’nın avukatı Ersan Karatekin:- “Tek gelir kaynağı bu yetim aylığı olan ve haksız yere gerçek olmayan bir gerekçeyle iptal edilen hatta yapılan ödemeler kendisinden borç olarak tahsil edilen müvekkil, dava lehine sonuçlanınca çok sevindi”

Borsa İstanbul’dan piyasa işleyiş esaslarında yapılacak değişikliklere ilişkin duyuru

Haberler Şub 14, 2023 No Comments

Borsa İstanbul, açılış seansında pay piyasalarında ve Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda (VİOP) emir iptali, fiyat kötüleştirme ve miktar azaltımına izin verilmeyeceğini duyurdu.