Tag

İnceleme

Bozdağ ‘İmralı’ iddialarını cevapladı: ‘Hasarı incelemek’ için gönderildi

Haberler May 06, 2023 No Comments

“İmralı Jandarma Ada Güvenlik Komutanlığınca kullanılan hizmet binaları ve kolaylık tesislerinin çatılarında 5-7 Şubat tarihlerinde meydana gelen fırtına nedeniyle oluşan hasarı incelemek için gönderilen ekipçe, hükümlülerin barındırıldığı cezaevi bölümünde hiçbir inceleme ve denetim yapılmamıştır”

DenizBank’tan ‘banka müdürü ünlü futbolcuları dolandırdı’ iddiasına açıklama

Haberler Nis 30, 2023 No Comments

DenizBank, “sahtecilik” ve “dolandırıcılık” yaptığı öne sürülen bankanın Levent Büyükdere Şubesi Müdürü Seçil E. hakkında, bankanın yönlendirmesine rağmen bugüne kadar sadece 3 kişinin savcılığa başvurduğunu, iddia sahiplerinin çok önemli bölümünün bankaya hiçbir evrak sunmadığını bildirdi.

YSK Başkanı Yener’den ‘seçim güvenliği’ açıklaması

Haberler Nis 27, 2023 No Comments

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, Hatay’da seçmenlerin oy kullanması için güvenli alanların oluşturulduğunu belirterek, “Hatay’ımız şu an için seçime hazır vaziyette. Vatandaşlarımız ve tüm siyasi partilerimiz şundan emin olabilir, seçim güvenliği açısından Hatay özelinde ve diğer illerimizde gerekli tedbirler alınmıştır.” dedi.

Sakarya’da oluşan obrukta teknik inceleme yapıldı

Haberler Nis 05, 2023 No Comments

İncelemede, obruğun yer altı suyu oynamaları sonucu gelişen mağara tavanlarının çökmesiyle oluştuğu belirlendi- Paleosismolog Ramazan Demirtaş- “Korkulacak bir şey yok çünkü bunların daha eskilerini gördük. Bunlar son yüzyıl içerisinde değil, son 2 ya da 3 bin yılın oluşumu olabilir”

Biden’ın ofisi ve konutunda çıkan ‘gizli belgeler’ için özel savcı atandı

Haberler Oca 12, 2023 No Comments

ABD Adalet Bakanı Merrick Garland, Başkan Joe Biden’ın kişisel ofisi ve konutunda “gizli belgelerin” bulunması üzerine konunun soruşturulması için Robert Hur’ü özel savcı olarak atadığını duyurdu.