Tag

İnce

Muharrem İnce’den, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin açıklama

Haberler May 17, 2023 No Comments

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Bazılarına göre adaylıktan çekilmem siyasi olarak intihardı. Bunu göze aldım. Çünkü çekilmeseydim bugünkü manzaranın tek so-rumlusu ilan edilecektim. Şimdi herkes ‘Muharrem İnce Haklıymış’ diyor. Evet ama ‘Ba’de harabil Basra’ (Basra harap olduktan sonra)” ifadesini kullandı.

Sultangazi’de oy pusulalarında Muharrem İnce’ye ‘çarpı’ tartışması

Haberler May 14, 2023 No Comments

İstanbul’da Sultangazi Orhangazi İlkokulu’nda 1096 no’lu sandıkta oy kullanacaklara verilen pusulada, cumhurbaşkanı adaylığından çekilen Muharrem İnce’nin fotoğrafının üzerinde çarpı bulunması tartışmalara neden oldu.

Muharrem İnce Erdoğan ile görüştü Kılıçdaroğlu’nun telefonuna çıkmadı

Haberler May 13, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP ve FETÖ’nün ‘kaset’ ve ‘para aldı’ iddiaları sonrasında cumhurbaşkanı adaylığından çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile bir görüşme gerçekleştirdiğini söyledi. Aynı dakikalarda başka bir kanalda canlı yayında olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, “Muharrem İnce’yi aradım fakat ulaşamadım” ifadelerini kullandı

Bakan Bozdağ: Muharrem İnce Beyefendi’ye karşı ahlaksız bir kumpas kuruldu

Haberler May 12, 2023 No Comments

“Sayın Muharrem İnce Beyefendi’ye karşı ahlaksız, hukuksuz ve kirli bir ince kumpası, ince ince işleyip nasıl ortaya çıkardıklarını hep beraber görüyoruz. Sayın İnce açıklama yapıyor, ‘Bunlar iftiradır, böyle bir şey yok, bunları yapanlar FETÖ’cülerdir.’ diyor. Ama Kılıçdaroğlu, Rusya’yı adres gösteriyor”- “Buradan çok net söylüyorum, bu hadise bütün boyutlarıyla hukuk içinde ve hukuka uygun biçimde adli olarak da tahkikat derinleştirilerek sürdürülecektir. Bu iftiraları kimler yapıyorsa, onlar tespit edilip yargının önüne çıkarılacaktır”

İnce Ankara mitingine mi katılacak? İnce’den iddialara yanıt geldi

Haberler May 12, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilen Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin Millet İttifakı’nın Ankara mitingine katılacağı söyleniyordu. İddialar hakkında konuşan İnce, “Benimle mitinge katılım konusunda kimse konuşmadı. Benim de haberim yok ama sosyal medyada konuşuluyor.” ifadelerini kullandı.

Adaylıktan çekilen Muharrem İnce’ye verilen oylar ne olacak?

Haberler May 11, 2023 No Comments

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, bugün yaptığı açıklamayla cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini duyurdu. Peki Muharrem İnce’ye yurt dışı ve gümrük kapılarında verilen oylar ne olacak? 14 Mayıs’taki seçimde kullanılacak oy pusulalarında Muharrem İnce yer alacak mı, verilen oylar geçerli sayılacak mı?

‘Sayın İnce’ye yapılan bu yanlışı şiddetle kınıyoruz, reddediyoruz’

Haberler May 11, 2023 No Comments

“(Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce hakkındaki iddialar) Bunların tamamı FETÖ taktikleridir. FETÖ’nün bel altı, insanları infaz etmeye yönelik, itibarını yok etmeye yönelik faaliyetleridir. Dolayısıyla Sayın İnce’ye yapılan bu yanlışı şiddetle kınıyoruz, reddediyoruz”

Muharrem İnce kararını verdi! Genel Merkez’e gidiyor!

Haberler May 11, 2023 No Comments

Memleket Partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, dün aniden rahatsızlanmasının ardından kurmaylarıyla yaptığı toplantı 11 kurmayından 8’i “adaylıktan çekilin” dedi. İnce, kararını açıklamak için Genel Merkez’e gidiyor. Kurmayları “çekilelim” derken, İnce’nin ne diyeceği merak konusu oldu.

Dekont’tan sonra İnce’ye yönelik kaset iddiası da ‘montaj’ çıktı

Haberler May 10, 2023 No Comments

Sosyal medya fenomenlerinden CHP trolü Ankara Kuşu adlı hesabın doğru çıkmayan dekont iddiasından sonra, FETÖ’cülerin elinde rehin olduğu belirtilen Ali Yeşildağ adlı kişinin seks kasedi iddiası da doğru çıkmadı