Tag

İller

‘Depremzede göç ettiği ilde kendi ili için oy kullansın’ önerisi tartışılıyor

Haberler Şub 21, 2023 No Comments

Erdoğan’ın seçim için 14 Mayıs’ta ısrar ettiği ileri sürülüyor. İktidarın üzerinde çalıştığı formüle göre göç eden depremzede geçici ikametgah belgesiyle kendi ili için oy kullanabilecek.

Deprem bölgesindeki şirketlerin genel kurullarına iptal imkanı

Haberler Şub 18, 2023 No Comments

Ticaret Bakanlığının yazısı uyarınca, mart sonuna kadar tamamlanması gereken şirket genel kurulları, bu kuruluşların temsile yetkili yönetim organı üyelerinin istemi üzerine iptal edilebilecek- Depremlerin yaşandığı 6 Şubat’tan önce toplantıya çağrılan anonim ve limitet şirketlerin genel kurullarının ertelenmesi için, genel kurulun toplanması beklenmeyecek

AFAD, 2019’da 7,5 büyüklüğünde deprem öngören tatbikat yaptı

Haberler Şub 14, 2023 No Comments

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat pazartesi gün saat 04:17’de merkez üssü Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğünde; saat 13:24’te ise Elbistan ilçesi olan 7,6 büyüklüğünde olan iki depremin yaşanmasının ardından en çok tartışılan kurumların başında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) geliyor. AFAD’ın 2019’da Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,5 şiddetinde bir deprem senaryosu üzerine tatbikat yaptığı ortaya çıktı. Tatbikat senaryosuna göre Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Malatya’nın depremde en çok zarar gören iller olacağı, Kilis, Osmaniye ve Şanlıurfa’nın ise depremde az zarar göreceği öngörüldü. Ancak tatbikat senaryosunda olası can kayıplarına ilişkin bir tahmine yer verilmedi.