Tag

İcra

İcradan satışlarda yok yok: 5 yıldızlı otel, dikiş makinesi

Haberler Nis 12, 2023 No Comments

Basın İlan Kurumu’nun resmi internet sitesine göre önümüzdeki iki ayda 3 bin 491’i emlak, 92’si vasıta, 10’u endüstriyel ekipmanlar olmak üzere toplam 3 bin 597 taşınır ve taşınmazın icra satışı yapılacak. Kuşadası’ndaki 5 yıldızlı bir otel ile Çorum’da bir dikiş nakış makinesinin icra satış listesinde bulunması ekonomik krizin tüm kesimleri etkilediğini gösteriyor.

Tazminat hakkını istedi, işveren evine haciz gönderdi

Haberler Nis 03, 2023 No Comments

Kayseri’de çalıştığı iş yerinden ayrıldıktan sonra tazminatını almak için işvereni mahkemeye veren şahıs, işverenin kendisine ‘maaş bordrosu’ ve ‘izin kağıdı’ olarak attırdığı imzaların kötüye kullanılması sonucu icralık olduğunu iddia etti. İşverenin erkek kardeşi de, kendisine imzalatılan evrakla 1.5 milyon TL’lik icra dosyası açıldığını söyledi.

Bakanlıktan ’78 ilde icra dairesi açılacak’ iddialarına açıklama

Haberler Oca 09, 2023 No Comments

Adalet Bakanlığınca, “78 ilde icra dairesi açılacağı” yönünde bazı basın organlarında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı, dosya sayısı 100 binin üzerinde olan mahallerde icra dairelerinden sorumlu İcra Daireleri Başkanlıklarının kurulduğu bildirildi.

Hacizli araçların şerhini rüşvet alarak kaldıran icra memuru tutuklandı

Haberler Oca 09, 2023 No Comments

Diyarbakır’da işlem başlatılan icralık otomobille ilgili rüşvet karşılığı dosyaya borcun ödeneceği ibaresi koyup, yakalama şerhini kaldırdığı tespit edilen icra memuru Y.G. tutuklandı. Y.G.’nin daha önce yaptığı tüm işlemlerin de incelemeye alındığı bildirildi.