Tag

Hesap

Sahte site üzerinden Togg satışı dolandırıcılığı: 3 şüpheli tutuklandı

Haberler Nis 07, 2023 No Comments

Mersin polisi, kurdukları sahte internet sitesi üzerinden yerli otomobil Togg satın almak isteyen 21 kişiyi dolandıran 3 şüpheliyi yakaladı. Şüpheli banka hesaplarında bulunan 1 milyon 316 bin 500 TL tutara bloke koyduran polis, mağdur olan vatandaşların parasını kurtardı.

TCMB’den 2 tebliğde değişiklik

Haberler Nis 02, 2023 No Comments

Buna göre, yurt içi yerleşik tüzel kişilerin bankalardaki ABD doları, avro ve İngiliz sterlini cinsinden döviz tevdiat hesabı ve döviz cinsinden katılım fonu hesabı bakiyeleri, hesap sahibinin talep etmesi halinde dönüşüm kuru üzerinden Türk lirasına çevrilmesi süresi bu yılın ilk 3 ayını da kapsayacak şekilde uzatıldı- Her iki tebliğde de mevduat ve katılım bankaları tarafından açılacak Türk lirası mevduat veya katılma hesaplarının vadeleri, Merkez Bankası’nca yayımlanacak usul ve esaslarda belirlenecek

Dolandırıcılık olayından yola çıkıldı, 110 vaka çözüldü

Haberler Oca 18, 2023 No Comments

Yalova’da bir vatandaşın 35 bin lira dolandırıldığını beyan etmesinin ardından Jandarma KOM’un 4 ayrı ilde yaptığı operasyonlarda, 110 civarında faili bulunamamış dolandırıcılık vakası aydınlatıldı. Olaylarla ilgili gözaltına alınan 8 kişi çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı.