Tag

Hasar

BDDK, deprem bölgesindeki DASK teminatlarının kullanımında kolaylık sağlanmasını istedi

Haberler May 13, 2023 No Comments

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), deprem bölgesindeki Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) teminatlarının, hasar gören iş yerlerinin tekrar faaliyete geçebilmesi için mümkün olduğu ölçüde iş yerlerinin onarımında kullanılmasına imkan sağlanmasında fayda görüldüğünü bildirdi.

Ağır yıkımın nedeni AFAD raporunda

Haberler Mar 26, 2023 No Comments

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) hazırladığı raporda, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerdeki ağır yıkımlara ilişkin, “Donatı cinsinin seçimi ve işçilikteki kusurlar, yer hareketi tarafından affedilmeyen başlıca olumsuzluk durumlarından biri olmuştur. Akredite edilmiş usta, kalfa ve inşaat işçilerinin yapı inşaatlarında çalıştırılması hususunun önemi tekrar gün yüzüne çıkmıştır.” değerlendirmesine yer verildi.

Depremden etkilenen illerde hasarsız bölgelerin tamamında gaz arzı sağlandı

Haberler Mar 19, 2023 No Comments

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası ağır hasar alan bölgeler dışında hasarsız bölgelerin nerdeyse tamamında gaz arzının sağlandığını belirterek, “Ancak gazın evlere ulaşmasıyla alakalı olarak iç tesisatların gözden geçirilmesi, kontrol edilmesi, test edilmesi gerekiyor” dedi.

Diyarbakır’da tespit yapılan 606 tescilli yapıdan 4’ü ağır, 30’u ise orta hasarlı

Haberler Mar 07, 2023 No Comments

Diyarbakır Rölöve ve Anıtlar Müdürü Cemil Koç:- “Kent genelinde 1498 tescilli taşınmaz kültür varlığı bulunmakta. Şu ana kadar 606’sının hasar tespiti tamamlandı”- “Anıtsal yapılarımız şiddetli depremlere karşı iyi bir performans gösterdi. Tescilli taşınmazlarımızın en kısa sürede restorasyon ve güçlendirme çalışmaları başlatılacak”