Tag

Hablemitoğlu

Savcılık Hablemitoğlu suikastı davasındaki tahliyelere itiraz etti

Haberler May 20, 2023 No Comments

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu cinayetinin tetikçiliğini yaptığı iddia edilen Ahmet Tarkan Mumcuoğlu ve FETÖ sanığı Enver Altaylı’nın da aralarında bulunduğu 6 sanığın tahliye edilmesine itiraz etti.

Hablemitoğlu davasında, mahkemeden talep edilen ‘yayın yasağı’ reddedildi

Haberler May 17, 2023 No Comments

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin, firari FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile emekli albay Levent Göktaş’ın da aralarında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Suikast davasının tutuklu sanıklarından Enver Altaylı’nın avukatı mahkemeden ‘tanık beyanlarının basında yer alacağı ve bunun da yargılamayı etkileyeceği’ iddiasıyla duruşmaya yayın yasağı getirilmesi talebi reddedildi.

Hablemitoğlu suikastı davasında sanık savunmaları tamamlandı

Haberler Şub 24, 2023 No Comments

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin, firari Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen ile emekli albay Levent Göktaş’ın da aralarında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada, sanıkların savunmaları tamamlandı.

‘Hablemitoğlu suikastı’ davası sanıklarından Levent Göktaş savunma yapıyor

Haberler Şub 16, 2023 No Comments

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’nun 18 Aralık 2002’de öldürülmesine ilişkin, aralarında FETÖ elebaşı ve firari sanık Fetullah Gülen’in de bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davada, cinayeti işleyen suç örgütünün lideri olduğu iddia edilen emekli albay Levent Göktaş savunmasına başladı.

FETÖ böyle ikna etti: İkisi de MİT’in başına geçmek istiyordu

Haberler Oca 09, 2023 No Comments

Yenişafak Gazetesinde yer alan habere göre: Necip Hablemitoğlu suikastının sır perdesi 20 yıl sonra aralanıyor. Ankara Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre FETÖ, Hablemitoğlu’nu örgüt aleyhine çalışmaktan vazgeçiremeyince suikasta karar verdi. Hablemitoğlu’nun adı “MİT Müsteşarlığı” için geçiyordu. Bu nedenle seçilen isim de MİT’in başına geçmek için her şeyi göze alan Özel Harpçi Albay Levent Göktaş oldu.

Necip Hablemitoğlu suikastı iddianamesi kabul edildi

Haberler Oca 09, 2023 No Comments

İddianamede, FETÖ elebaşı Gülen’in de aralarında bulunduğu 10 sanığın, “tasarlayarak öldürme”, “tasarlayarak öldürmeye azmettirme”, “suç örgütü yöneticiliği” ve “suç örgütü üyeliği” suçlarından 4 yıldan ağırlaştırılmış müebbet hapse kadar değişen cezalara çarptırılması istendi