Tag

Güvenlik

‘HÜDA PAR’ın Hizbullah’la herhangi bir ilişkisi söz konusu değil’

Haberler May 04, 2023 No Comments

Soylu: HÜDA PAR’ın Hizbullah’la herhangi bir ilişkisi söz konusu değil. Yedi yıldır İçişleri Bakanlığı yapıyorum. Nerede terör örgütünü görsek kafasını eziyoruz. DHKP-C, MLKP, TKPML, DEAŞ, her neyse görüyoruz. Yedi yıldır Hizbullah’ın Türkiye’de herhangi bir eylemi, daha önce de yok da herhangi bir eylemi söz konusu değil.

Hastane polisi ve güvenlik görevlilerine saldırıda 1 tutuklama

Haberler Nis 12, 2023 No Comments

İzmir’in Çiğli ilçesinde hastane polisi ve güvenlik görevlilerine saldırmakla suçlanan 2’si kadın 4 şüpheli gözaltına alındı. Olayda hastanenin 1 güvenlik görevlisinin elinde kırık olduğu, 3 güvenlik görevlisinin de hafif şekilde yaralandığı öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma çerçevesinde 1 şüpheli tutuklandı.

Bakan Soylu: Şimdi en hafif tabiriyle hafifliktir bu!

Haberler Nis 02, 2023 No Comments

“Özellikle silahtı, saldırıydı bu olaylar siyasal istismarda veya siyasal çıkarda kullanılmaması gereken olaylardır. Kullanılmaması lazım. Çünkü olayın nereden kaynaklandığını bilmiyorsunuz”- “Şimdi en hafif tabiriyle hafifliktir bu. Bunu yapmamak, etmemek lazım ama maalesef bazen siyasetin şehveti gerçekleri, yapılması gerekenleri ortadan alıp götürüyor, götürdü. Orada böyle bir durum söz konusu”

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin davasında mütalaa

Haberler Oca 30, 2023 No Comments

Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör atamasına yönelik yapılan gösterilerde gözaltına alınan ve yargılanmalarına başlanan 14 sanığın davasında mütalaa açıklandı. Savcılık, 12 sanığın 21 yıla, 1 sanığın 23 yıl 4 aya ve 1 sanığın 25 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.