Tag

Gaz

Bakan Dönmez’den müjde: Doğu Karadeniz’de petrol bulma ihtimalimiz var

Haberler May 22, 2023 No Comments

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin merak edilenleri cevapladı. Buradaki konuşmasında bir müjde veren Bakan Dönmez, “Bir sondaki aşamada Doğu Karadeniz’e gideceğiz. Orada petrol bulma ihtimalimiz var” dedi.

Bakan Dönmez yanıtladı: Yeni petrol müjdesi gelir mi?

Haberler May 11, 2023 No Comments

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Şırnak’ta çalışıyoruz. Diyarbakır’dan bir haber alabiliriz, Adıyaman’da çalışmalarımız devam ediyor. Aramak gerekiyor. Bunların sayısını arttırdıkça ben inanıyorum ki üretimimiz artacak. Türkiye’nin her tarafını araştırmamız gerekiyor. Güneydoğu’da yeni rafineri planlayabiliriz. Lokasyona yakın olması önemli.” dedi.

Erdoğan açıklayacak: Son yılların en büyük petrol keşfi

Haberler May 02, 2023 No Comments

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Sayın Cumhurbaşkanı’mız bir müjde daha verecek, o da petrolle ilgili olacak. Konya mitinginde inşallah Sayın Cumhurbaşkanı’mız yine son yılların en büyük keşiflerinden birisinin müjdesini verecek” dedi.

Kartlı sayaç kullananlar da ücretsiz doğal gazdan yararlanacak mı? Bakan Dönmez açıkladı

Haberler May 01, 2023 No Comments

“(1 aylık ücretsiz doğal gaz) Bu süreç için fatura gidecek. Faturada kullanım miktarı, tutarı gözükecek. Fakat ödenmesi gereken kısımda ‘sıfır’ yazacak ve diyecek ki ‘Karadeniz yerli gazımız milletimize hayırlı uğurlu olsun'”

‘Ülkeyi bu adamlara teslim edecek olursak bugünlerimizi çok ararız’

Haberler Nis 29, 2023 No Comments

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Şehitlerimizin miras bıraktığı bu toprakları sonuna kadar savunmaya hazırız ama birileri kapalı kapılar ardında, masanın altında, üstünde bunlara bir şeyler vadetti ki şimdi Kandil’den, oradan buradan bunlara destek mesajları geliyor. Çıkıp açıkça söylesinler. Onların adamları da buraya gelecek. ‘Siz ne vadettiniz onlara? Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız’ diyeceksiniz. Aksi takdirde bu ülkeyi bu adamlara teslim edecek olursak inanın bugünlerimizi çok ararız.” dedi.

BOTAŞ’tan ‘Kapalıçarşı’da döviz alım satım işlemi yapıldığı’ iddiasına açıklama

Haberler Nis 27, 2023 No Comments

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), şirket adına Kapalıçarşı’dan döviz alım satım işlemi gerçekleştirildiğine yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Bakan açıkladı! 35 yıl yetecek 710 milyar metreküplük gaz keşfi

Haberler Nis 09, 2023 No Comments

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, çalışmalar sonunda Karadeniz’deki doğal gaz keşfinin 710 milyar metreküpe ulaştığını, bunun sadece meskenlerde kullanılan gaz miktarı ile kıyaslandığında 35 yıl süreyle tüm konutların ihtiyacını karşılayacak büyüklükte olduğunu söyledi.