Tag

Eyt

EYT’de başvuru dönemi başlıyor: İşte erkek ve kadın için emeklilik tablosu

Öğretmenler Mar 20, 2023 No Comments

Meclis’ten geçen EYT düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra başvurular yapılacak. Dilekçesini martta verenlerin emekli aylıkları 1 Nisan’dan geçerli olmak üzere bağlanacak. Ramazan Bayramı nedeniyle verilecek 1.100 TL tutarındaki ikramiye de alınacak

EYT’de son adım: Maaşlar o tarihe yetişecek

Haberler Şub 05, 2023 No Comments

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlara yönelik hazırlanan ve TBMM komisyonunda kabul edilen EYT düzenlemesinde geri sayım başladı. Yasa teklifi bu hafta TBMM Genel Kurulu’nda görüşülüp hızla yasalaştırılacak. EYT’de ilk maaş heyecanı ve merakı da son buluyor. EYT’li vatandaşlar yasanın kabulünün ardından ilk maaşlarını Mart ayında alacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu’ndan EYT açıklaması

Haberler Şub 03, 2023 No Comments

“EYT düzenlemesiyle ‘kademeli prim sistemi getirildiği’ şeklindeki söylem yalan, iftira”- “Yeni şart getirmiyoruz, daha önceden var olan üç şarttan yaş şartını tamamen kaldırıyoruz. Şart ilave etmiyoruz, tam tersine yaş şartını kaldırıyoruz”

‘Türkiye’nin makroekonomik göstergelerinde sorun yok’

Haberler Şub 02, 2023 No Comments

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye ekonomisinin göstergelerinin güçlü olduğunu ve seçimleri etkileyecek herhangi bir ekonomik operasyon riski görmediklerini vurguladı. Türkiye ekonomisinin kırılgan olmadığının altını çizen Nebati, “Türkiye’nin makroekonomik göstergeleri herhangi bir operasyona açık değil, yapılan operasyonların bir karşılığı olmaz” dedi.

Uzmanı yanıtladı: İşte EYT ile ilgili merak edilenler

Haberler Şub 01, 2023 No Comments

Çalışma Ekonomisi Uzmanı Prof. Dr. Cem Kılıç, EYT düzenlemesine ilişkin, “8 Eylül 1999’da gelen yasayla belirtilen prim günlerinin tamamlanması gerekecek. EYT’liler için ayrı bir maaş hesabı, normal emekliler için ayrı bir maaş hesabı diye bir şey yok” dedi

Bakan Bilgin yanıtladı: Asgari ücrete ara zam gelecek mi?

Haberler Oca 26, 2023 No Comments

Katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ‘asgari ücrete ara zam gelecek mi?’ sorusuna yanıt verdi. Bakan Bilgin, “Ben gerekmeyeceğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın da dediğin gibi beklenmedik olağandışı bir durum olursa. Ancak bunun tam tersi yaşanıyor. Enflasyon düşüyor. Düşmeye de devam edecek” ifadelerini kullandı.