Tag

Eylem

‘Ev pis’ tartışmasında eski eşi ve kızlarını öldüren sanığa ‘haksız tahrik’ indirimi

Haberler Nis 09, 2023 No Comments

Erzurum’da, boşandığı eşi ile iki kızını tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle yargılandığı davada 66 yıl hapisle cezalandırılan sanık hakkında gerekçeli karar hazırlandı.

Konsoloslukları kapatan Büyükelçiler Dışişleri’nde ne söyledi? İşte o toplantıda yaşananlar

Haberler Şub 05, 2023 No Comments

Ankara, Batılı 9 büyükelçiye temsilciliklerin eşzamanlı kapatılmasına gerekçe gösterilen tehdidin ne olduğunu sordu ve bir istihbarat varsa paylaşmalarını talep etti. Ancak mantıklı bir gerekçe sunamayan büyükelçiler, bakanlıktaki sorular karşısında sessiz kaldılar.

Bozdağ’dan İsveç’te Kur’an-ı Kerim yakma eylemine izin verilmesine tepki

Haberler Oca 21, 2023 No Comments

“Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik alçakça bir eyleme izin veren İsveç hükümetini ve polisini kınıyorum”- “Kur’an-ı Kerim’e yönelik alçakça eylem nefret suçudur. ‘Düşünce özgürlüğü’, milyarlarca Müslümanın kutsal kitabına hakarete, saygısızlığa bahane de kılıf da yapılamaz”

Terörle mücadelede PKK, DEAŞ, FETÖ ve sol örgütlere ağır darbe

Haberler Oca 09, 2023 No Comments

İçişleri Bakanlığınca PKK başta olmak üzere terör örgütlerine yönelik son 6 yılda yapılan operasyonlarda 792 sözde üst düzey yönetici etkisiz hale getirildi- Bu yıl 15 Kasım’a kadar yürütülen çalışmalar sonucu 132’si patlayıcı madde, 17’si canlı bomba şüphelisi ve 8’i eylem hazırlığında 157 eylem engellendi