Tag

Emniyet

Almanya’da ‘terörist muamelesi’ gören gazeteciler konuştu

Haberler May 18, 2023 No Comments

Almanya’da bu sabah evlerine düzenlenen baskınla gözaltına alınan ve akşama doğru serbest bırakılan Türk gazeteciler İsmail Erel ile Cemil Albay, adeta bir teröriste yapılan muameleye maruz kaldıklarını ve hukuki haklarını arayacaklarını söyledi.

Depremle ilgili provokatif paylaşım yapanlara adli işlem

Haberler Şub 07, 2023 No Comments

Afyonkarahisar’da sosyal medya üzerinden kendisini deprem afetinin yaşandığı bölgede göstererek göçük altında olduğunu iddia edip ‘dezenformasyon’ içerikli paylaşımlar yapan şahıs polis tarafından gözaltına alındı. Samsun’da depremle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunan 3 kişiye adli işlem uygulandı.

Soylu: ‘Kökünü kurutma’ operasyonunda 120 şüpheli gözaltına alındı

Haberler Oca 11, 2023 No Comments

Soylu: “Bu sabah 127 hedefe yönelik 33’üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Kökünü Kurutma Operasyonu’nu başlattık. Şu saat itibarıyla 120 şüpheli gözaltına alındı. Gerek uyuşturucu satıcıları gerek imal ve gerek ticaret yapanlar

Reyhanlı saldırısında FETÖ şüphesi

Haberler Oca 09, 2023 No Comments

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 53 kişinin yaşamını yitirdiği saldırının talimatını verdiği iddiasıyla ABD’den Türkiye’ye getirilen Memet Gezer’in yargılanmasına başlandı. Savunmasını yapan Gezer, patlamadan önce saldırının olacağı konusunda Hatay emniyetine bilgi verdiğini ileri sürdü. Gezer’in avukatı da müvekkilinin saldırıya ilişkin ihbar tutanağında FETÖ’den ihraç edilen ve cezaevinde olan savcının ismi olduğunu, FETÖ’nün saldırıda parmağı olduğunu düşündüklerini söyledi.