Tag

Emek

Hablemitoğlu suikastı davasında 6 sanık adli kontrolle tahliye edildi

Haberler May 19, 2023 No Comments

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin, firari FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile emekli albay Levent Göktaş’ın da aralarında bulunduğu 10 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Bakan Varank: 14 Mayıs, Türkiye’nin kader seçimi olacak

Haberler May 05, 2023 No Comments

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 14 Mayıs seçimlerinin Türkiye’nin kader seçimi olacağını belirterek, “Biz Türkiye’yi tam bağımsız, kendi ayakları üzerinde duran bir ülke olarak mı göreceğiz, yoksa yabancı ülkelerin ağzının içine bakan, başka ülkelerin kuyruğuna takılan bir ülke olarak mı bu güzel memleketimiz yoluna devam edecek? Bunun kararını 14 Mayıs’ta vereceğiz.” dedi.

FETÖ böyle ikna etti: İkisi de MİT’in başına geçmek istiyordu

Haberler Oca 09, 2023 No Comments

Yenişafak Gazetesinde yer alan habere göre: Necip Hablemitoğlu suikastının sır perdesi 20 yıl sonra aralanıyor. Ankara Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre FETÖ, Hablemitoğlu’nu örgüt aleyhine çalışmaktan vazgeçiremeyince suikasta karar verdi. Hablemitoğlu’nun adı “MİT Müsteşarlığı” için geçiyordu. Bu nedenle seçilen isim de MİT’in başına geçmek için her şeyi göze alan Özel Harpçi Albay Levent Göktaş oldu.