Tag

Doğal Gaz

Kartlı sayaç kullananlar da ücretsiz doğal gazdan yararlanacak mı? Bakan Dönmez açıkladı

Haberler May 01, 2023 No Comments

“(1 aylık ücretsiz doğal gaz) Bu süreç için fatura gidecek. Faturada kullanım miktarı, tutarı gözükecek. Fakat ödenmesi gereken kısımda ‘sıfır’ yazacak ve diyecek ki ‘Karadeniz yerli gazımız milletimize hayırlı uğurlu olsun'”

Erdoğan: Gabar’da da 1 milyar dolarlık doğal gazı bulduk

Haberler Nis 24, 2023 No Comments

Sakarya’da Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rabbim lütfetti ve Karadeniz doğal gazını böylece milletimizin emrine veriyoruz. Gabar’da da 1 milyar dolarlık doğal gazı bulduk. Onu da çıkarıyoruz” dedi.

Depremin vurduğu Hatay’da hasarsız ve az hasarlı binaların tamamına doğal gaz verildi

Haberler Nis 07, 2023 No Comments

Altyapılarındaki arıza giderilen 9 bin 839 binadaki ev ve iş yerlerine doğal gaz akışı sağlanıyor- Aksa Doğalgaz Hatay-Osmaniye Bölge Müdürü Serhat Kasapoğlu:- “Binalar ve daire içlerinin gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra evlerine geçen vatandaşlarımız doğal gazı kullanabilecek pozisyondalar”

Karadeniz gazı için geri sayım başladı! 4 formül masada

Haberler Nis 06, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 nisan tarihine denk gelen arife günü Karadeniz gazının karaya çıkarılması töreninde yeni müjdeler olacağını açıklarken, müjdelere ilişkin ayrıntılar da netleşmeye başladı. Buna göre yerli doğalgazın sisteme verilmesi ile birlikte vatandaşa doğalgazda indirim için 4 formül üzerinde çalışma yapıldığı öğrenildi.

Enerji giderleri düşüyor gözler aidatlarda

Haberler Nis 03, 2023 No Comments

Elektrik ve doğal gaz ücretlerinde gidilen indirim kararlarının ardından tepkilere neden olan yüksek site aidatlarında da güncelleme bekleniyor. MFS Aydınlar Yönetim Hizmetleri Yöneticisi Fatih Aydın, “100 metrekare daire için yaklaşık 50-100 TL bir tasarruf olacak” diye konuştu.

EPDK, OHAL kapsamındaki tüketicilerin sayaçlarını okumayı durdurdu

Haberler Nis 02, 2023 No Comments

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), olağanüstü hal (OHAL) kapsamındaki bazı illerde 31 Mayıs 2023’e kadar tüm doğal gaz konut aboneleri ile yıllık tüketimi 100 bin metreküp ve altında olan diğer tüm tüketicilerin sayaç okuma işlemleri durduruldu.

EPDK, OHAL kapsamında bazı doğal gaz tüketicilerinin sayaç okuma işlemlerini durdurdu

Haberler Nis 02, 2023 No Comments

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), olağanüstü hal (OHAL) kapsamındaki bazı illerde 31 Mayıs 2023’e kadar tüm doğal gaz konut aboneleri ile yıllık tüketimi 100 bin metreküp ve altında olan diğer tüm tüketicilerin sayaç okuma işlemleri durduruldu.

EPDK’dan uyarı: Vatandaşlarımızı mağdur eden şirketler bedelini ağır öder

Haberler Mar 19, 2023 No Comments

“OHAL süresi boyunca depremzede vatandaşlarımız güvence bedeli ödemeyecek”- “Aksi davranıp güvence bedeli talebinde bulunan, abonelik sürecini gereksiz kırtasiye ile yavaşlatan, depremzede vatandaşlarımızı mağdur eden şirketler bedelini ağır öder”