Tag

Dışişleri Bakan

‘Suriye’ konulu dörtlü toplantı sonrası açıklama

Haberler May 10, 2023 No Comments

Türkiye, Rusya, Suriye ve İran Dışişleri Bakanları, Türkiye-Suriye ilişkilerinin ilerletilmesi için bir yol haritası hazırlanmasını kararlaştırdı. Bakanlar, Moskova görüşmelerindeki olumlu ve yapıcı atmosfere dikkati çekerek dörtlü formattaki temasları sürdürmede mutabık kaldı.

Bakan Çavuşoğlu yanıtladı: Erdoğan’ın Esed’le görüşmesi gündem de mi?

Haberler Nis 11, 2023 No Comments

Çavuşoğlu, “Seçim öncesi ya da sonrası rejimle, Esed’le veya onlarla bakanları ile görüşmenin bize seçimde avantajı olmaz, belki dezavantajı olur ama biz burada seçim hesabı yapmıyoruz. 11 yılı aşkın devam eden bir krizin bu yolla da diğer yöntemlerle bir çözüme ulaşmadı. Ülkenin yeniden inşası için de kalıcı barış lazım.” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu: Filistin, Mescid-i Aksa ve Kudüs konusu bizim kırmızı çizgimiz

Haberler Nis 08, 2023 No Comments

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail’e Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını kalıcı olarak durdurması gerektiği çağrısında bulunarak, “Filistin, Mescid-i Aksa ve Kudüs konusu bizim kırmızı çizgimizdir her zaman ve bu konularda bu davalardan hiçbir zaman taviz vermeyiz.” dedi.

Moskova’da dörtlü görüşme: İstişarelere devam edilecek

Haberler Nis 05, 2023 No Comments

Rusya’nın başkenti Moskova’daki Türkiye, Rusya, İran ve Suriye Dışişleri Bakan Yardımcıları arasında gerçekleştirilen 4’lü toplantı sona erdi. Rusya Dışişleri Bakanlığı, tarafların müzakereleri sürdürme kararı aldığını açıkladı.