Tag

Dış

Lise öğrencisi ‘terleyen robot’ projesi ile Türkiye finalinde

Haberler May 20, 2023 No Comments

Ağrı’da lise 9’uncu sınıf öğrencisi Muhammed Aydemir, danışman öğretmeni Gökçehan Bulut ile yapay zekaya sahip robotların ısınan dış yüzeylerinin, bir insan gibi terleyerek soğumalarını sağlayacak proje geliştirdi. Projesiyle Van’da düzenlenen TÜBİTAK 2204- A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bölge finalinde 1’inci olan Muhammed Aydemir, bölgeyi Türkiye finallerinde temsil edecek.

Yurt dışındaki vatandaşların oy verme işlemi rekor katılımla tamamlandı

Haberler May 10, 2023 No Comments

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışı kütüğüne kayıtlı seçmenler için 27 Nisan’da başlayan oy verme işlemi kapsamında, 73 ülkedeki 151 temsilcilikte ve 16 merkezde oy kullandı.

Dışişleri Bakanlığı ve YÖK’ten depremden etkilenen üniversitelilere diplomasi semineri

Haberler May 08, 2023 No Comments

Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) işbirliğiyle “Depremden Etkilenen Üniversitelerdeki Öğrencilere Yönelik Çevrim İçi Diplomasi Semineri” düzenlendi.

Sadece 7 ay sürdü: Erdoğan o ismi görevden aldı

Haberler Nis 01, 2023 No Comments

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama ve görevden alma kararlarına göre, Malezya Büyükelçisiyken 7 ay önce Dışişleri Bakanlığı Dış Politika Danışma Kurulu üyeliğine atanan Merve Kavakcı görevden alındı.

Deprem kayıplarında kimlik tespiti için ‘diş’ önerisi

Haberler Şub 16, 2023 No Comments

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Kılıçarslan, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde yaşamını yitirenlerin kimlik tespitinin dişlerinden hızlı ve güvenilir yapılabileceğini söyledi.