Tag

Depremzede

Bakan Koca’yı karşısında gören depremzede: Bakanım artık uyuyun siz bize lazımsınız

Haberler May 20, 2023 No Comments

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir çadır kentte depremzede vatandaşları ziyaret etti. Gece yarısı Bakan Koca’yı karşılarında gören depremzedeler, “Sizi ayakta beklemek istedik, artık uyuyun siz bize lazımsınız” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Bakan Kurum: Seçim biter bitmez depremzedeleri sokağa attılar

Haberler May 18, 2023 No Comments

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Sancaktepe’de esnaf ziyaretlerinde bulundu. Döner ve börek keserek vatandaşlara ikram eden Kurum, “CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, orada seçim biter bitmez kendilerine destek olmadıkları için afetzede kardeşlerimizi sokağa attılar” dedi.

Zam depremi! Vicdansızlar depremzedeleri kullanıp fiyat artırdılar

Haberler Mar 22, 2023 No Comments

Deprem sonrasında online ticaret siteleri ‘depremzedeye indirimli’ ilanları ile doldu. Ancak ilanların geçmişine bakıldığında fiyatların depremin hemen sonrasında arttırıldığı, satış stratejisi olarak ise ‘depremzedeye indirimli’ başlığı eklendiği görüldü.

Depremlerin ardından nüfusu yüzde 40 artan Mersin için ortak çağrı

Haberler Mar 07, 2023 No Comments

Mersin merkezli 47 kurum ve kuruluş ile STK, depremlerin ardından zorunlu göçün ‘sosyal afet’ haline dönüştüğünü belirterek, “Mersin, özel bir destek/statü kapsamına alınmalıdır. İki hafta gibi kısa bir süre içinde Mersin’in nüfusu yüzde 40’e yakın bir oranda artmıştır. Bu gerçekten hareketle; merkezi bütçeden Mersin’e nüfusu ile orantılı olarak aktarılması gereken tüm kaynaklar, bu oranda artırılmalı ve acilen kullanıma açılmalıdır” açıklamasında bulundu.

Konuştuğu kişinin depremzede olduğunu öğrenince ‘dolandırıcıyız’ diyerek uyardı

Haberler Şub 19, 2023 No Comments

Elazığ’da iddiaya göre sahte araç kiralama firması üzerinden dolandırıcılık yapan şahıs, araç kiralamak isteyenin depremzede olduğunu fark edince dolandırmaktan vazgeçip, uyardı.

Sağlık Bakanlığınca 20 bin 440 depremzedeye psikososyal destek verildi

Haberler Şub 15, 2023 No Comments

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ruh Sağlığı Daire Başkanlığınca, depremzede ve yakınlarına, psikolojik ilk yardım, bireysel görüşme, psikoeğitim, grup çalışmaları, sevk ve yönlendirmeler yapılıyor- Bu kapsamda, depremin yaşandığı illerde kalan 4 bin 274 depremzede ile afet bölgesi dışında diğer illerdeki yurt, misafirhane ve otellere yerleştirilen 16 bin 166 kişiye psikososyal destek sağlandı