Tag

Daire

İzmir’de sitede çıkan yangını misafir fark etmiş

Haberler Nis 29, 2023 No Comments

Site yönetimi işletme müdürü Ertan İlbeyli:- “Tesadüfen dün akşam daire sakinlerimize gelen bir öğretmenimizin çıkışı esnasında dumanı hissederek güvenliğimize bildirmesi ve otomatik algılama sistemi zarar gördüğü için alarm olarak güvenlik merkezimize bilgi düşmesiyle anında müdahale edildi”

Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü şube koordinatörlükleri konusunda karar almalı!

Haberler Nis 08, 2023 No Comments

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine aykırı olarak oluşturulan kademeler çalışanları isyan ettirdi. Kamu personeline ilişkin genel prensipleri belirlemeye yetkili olan Personel Ve Prensipler Genel Müdürlüğünce bu hukuksuz uygulamaya son verilmesi için acil harekete geçilmelidir.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasının yeniden görülmesine yarın başlanacak

Haberler Nis 01, 2023 No Comments

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında, aralarında Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’un da bulunduğu 34 kişinin şehit edildiği, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki olaylara ilişkin 143 sanığın yargılandığı davanın Yargıtay tarafından kısmen bozulmasının ardından yeniden görülmesine yarın başlanacak.

Kadıköy’de yüksek kira isteyen ev sahipleri ağızları açık bıraktı

Haberler Şub 24, 2023 No Comments

Kadıköy’de artan kira fiyatları hakkında konuşan Emlak Uzmanı İzak Hason, “Eskiden fiyatlar enflasyonun altında kalırdı ve dolar yükselişinin altında kalırdı. İlk defa son yıllarda fiyatlar doların da üzerinde kaldı. İstanbul merkezli 6 ve üzeri bir deprem olduğu takdirde bütün yeni binaların fiyatlarını hiç kimse tutamayacak ve artacak” dedi.

Yargıtay 2022’de 2 bin 812 FETÖ kararını bozdu

Haberler Oca 19, 2023 No Comments

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, 2022’de 7 bin 975 FETÖ, 1406 PKK, 992 de diğer terör örgütlerine ilişkin dava dosyasında hüküm kurdu. Daire, 2022’de temyiz incelemesini yaptığı FETÖ kapsamındaki davalardan 3 bin 802’sinde onama, 658’inde düzeltilerek onama, 2 bin 812’sinde bozma kararı verirken, diğer dosyalarda ise kısmen onama/kısmen bozma, birleştirme, iade ve çeşitli kararlara hükmetti.