Tag

Cumhur

Bakan Varank: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışmaları geride kaldı

Haberler May 22, 2023 No Comments

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilk tur seçimleriyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi tartışmalarının artık geride kaldığını belirterek, “Biz inanıyoruz ki vatandaşımız ikinci turda, büyük bir çoğunlukla, büyük bir teveccühle Sayın Cumhurbaşkanımızı sandıklardan çıkaracak ve Türkiye gemisinin kaptan köşküne Sayın Cumhurbaşkanımızı bir daha oturtacak.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, seçmene ’28 Mayıs’ mesajı

Haberler May 22, 2023 No Comments

“Dün ‘ak’ dediğine bugün ‘kara’ diyen, dün söylediğini bugün inkar eden, adı ‘çarkçıya’ çıkmış birine elbette güvenilmez, evlatlarımızın geleceği emanet edilmez”- “Seçimden önce bedava ev vadedip sonrasında depremzedelerimizi misafir oldukları yerlerden atmaya kalkanlara itibar edilir mi? Ne bürokratik ne de siyasi hayatında ülkeye hiçbir hayrı dokunmayan bir şahıstan bu millete fayda gelir mi?”

‘Orta vadede, enflasyonla mücadele en temel önceliklerimizden biri’

Haberler May 21, 2023 No Comments

Kanal 7’de yayınlanan “Başkent Kulisi” programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Kurtulmuş, yaşanan ekonomik krize ilişkin soruya “Bizim en temel özelliğimiz şu, rasyonel bakıyoruz. Bu sorunlar yokmuş gibi davranmıyoruz. Bunları biliyoruz, sorunların nasıl çözüleceğini de biliyoruz. Bunun için de öncelik sıralaması içerisinde bunları ele alarak önce hayat pahalılığını aşağıya düşürecek tedbirler, eşzamanlı olarak da vatandaşımızın alım gücünü artıracak tedbirleri ortaya koymaya çalışıyoruz. ” dedi.

Optimar, Erdoğan’ın 2. turda alacağı oyu açıkladı

Haberler May 21, 2023 No Comments

Türkiye geçtiğimiz pazar günü yüksek katılım oranıyla milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimleri için oy kullandı. Cumhurbaşkanı seçimleri ikinci tura kalırken, 14 Mayıs öncesi anketlerde bu sonuca en yakın tahminlerde bulunan OPTİMAR Araştırma Başkan Hilmi Daşdemir, tvnet canlı yayınında, AK Parti tabanında rehavet olmadığı sürece seçimin ikinci turunda Erdoğan’ın büyük bir farkla kazanabileceğini belirtti. Daşdemir, “Erdoğan seçimin ikinci turunu rahatlıkla kazanacaktır. Bu oranın yüzde 53, 54 gibi bir oran olması kuvvetle muhtemel.” şeklinde konuştu.

Bakan Bozdağ: Malkoçoğlu Kılıçdaroğlu, nasıl yapacağını şaşırdı

Haberler May 20, 2023 No Comments

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Bir yandan Fatih Erbakan’dan daha Erbakancı bir Kılıçdaroğlu. Bir yandan Sayın Bahçeli’den daha milliyetçi Başbuğ bir Kılıçdaroğlu ama yetmiyor anlaşılan bütün bunlar yetmedi şimdi Malkoçoğlu olmaya koyulmuş. Artık Malkoçoğlu Kılıçdaroğlu, nasıl yapacağını şaşırdı.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletim bizi yanıltmayacak

Haberler May 20, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN International’a verdiği mülakatta 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turuna ilişkin, “Önümüzdeki pazar yapılacak seçimlerde de ben inanıyorum ki halkım güçlü Türk demokrasisini gösterecek ki yüzde 90’a varan güçlü seçmen katılımı oldu. Bu çok önemli bir katılım. Dünyada pek benzeri yok. Bu seçimlerden de temennim odur ki inşallah milletim bizi yanıltmayacak.” dedi.

Erdoğan’dan yurt dışındaki seçmene teşekkür ve sandığa gitme çağrısı

Haberler May 19, 2023 No Comments

“Terör örgütü mensuplarının yıldırma, üzerinizde baskı kurma, iradenizi gasbetme girişimlerine boyun eğmediniz. Türk demokrasisinin gücüne güç kattınız, millet olarak hepimizin göğsünü kabarttınız”- “Şimdi önümüzde Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turu var. Yurt dışında ve gümrük kapılarında oy verme işlemi yarın başlıyor. Sizlerden, bulunduğunuz ülkelerdeki seçim tarihlerini yakından takip ederek, demokratik hakkınızı muhakkak kullanmanızı rica ediyorum”

Soylu’ndan İmamoğlu ve Yavaş’a: Zavallı iki tane belediye başkanı

Haberler May 18, 2023 No Comments

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim gecesi Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın açıklamalarına ilişkin, “Zavallı iki tane belediye başkanı var. Ellerine bir kağıt vermişler, ‘Biz öndeyiz kazandık’ dediler bütün milletimize. Özür borçları var değil mi bu milletimize? Onlar özür dilemediler. Ben onlar adına milletten özür diliyorum” dedi.

1 2 3 7