Tag

Bütün

İçişleri Bakanı Soylu: Bütün dünyaya bir demokrasi şöleni gösterdik

Haberler May 17, 2023 No Comments

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 14 Mayıs’ta yapılan seçimlere ilişkin “Bütün dünyaya bir demokrasi şöleni gösterdik. Türkiye’nin en huzurlu ve en güvenli seçimini geçirdik. Seçim işi aynı zamanda bir hukuk meselesidir. Hukukun üstünlüğü nasıl oluşur, bütün bunlara dünyayı şahit ettik” dedi.

Kılıçdaroğlu: 1,5 yıldır sandık güvenliği için çalışıyoruz

Haberler May 13, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İlk kez, tam 1,5 yıldır sandık güvenliği için çalışıyoruz. Bütün sandıklarda müşahitlerimiz var, bütün sandıklarda temsilcilerimiz var. Sizden tek bir şey istiyorum: Bahar havası içinde sandığa gidin. Bahar havası içinde oy kullanmaya gidin. Bir şenlik havası olsun Türkiye.” dedi.

Kılıçdaroğlu: Daha bize milliyetçilik dersi verecek kişi anasından doğmadı

Haberler May 09, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizi zaman zaman ‘Yok masanın altında, yok masanın üzerinde, yok masanın yanında’ diye terör örgütleriyle bağlantımız varmış gibi bizi dillendiriyorlar. CHP’nin 6 okundan birisi milliyetçiliktir. Daha bize milliyetçilik dersi verecek kişi anasından doğmadı aynen rahatlıkla söyleyeyim. Terör insanlık suçudur, kimden nereden gelirse gelsin hep beraber mücadele edeceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu: 5 yıl içinde İstanbul’un nüfusu 2,5 milyon azalacak

Haberler May 05, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Orta Anadolu’nun bütün sanayi kentlerini, demir yollarıyla Mersin’e ve İskenderun’a bağlayacağız. Dolayısıyla fabrikada üreten sanayici fabrikasında üretiyorsa, demir yoluyla Mersin’e veya İskenderun limanlarına geldiği zaman ek bir ücret ödemeyecek. Bütün lojistik harcamalarını biz karşılayacağız. Böylece önümüzdeki 5 yıl içerisinde burada yaklaşık 850 bin yeni istihdam alanı yaratacağız. 5 yıl içinde İstanbul’un nüfusu yaklaşık 2,5 milyon azalacak.” dedi.

Kılıçdaroğlu: Depremzedelerin evlerini 5 kuruş almadan yapacağım

Haberler May 05, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bütün depremzedelere söz verdim. Evleri, dükkanları, ahırları yıkılan bütün depremzedelerin evlerini, iş yerlerini, ahırlarını yapacağım ve 5 kuruş para almadan onların hakkını teslim edeceğim.” dedi.

Kılıçdaroğlu: Fındığın karşılığı 4 dolar eşittir Türk lirası olacak

Haberler May 04, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, alın teri dökenin emeğinin karşılığını son kuruşuna kadar alacağı sözünü verdiğini belirterek, “Daha önce söyledim, yine söylüyorum, fındık hangi dönem olursa olsun, ne olursa olsun, karşılığı 4 dolar eşittir Türk lirası olacak.” dedi.

Mustafa Şentop son kez Genel Kurul’a başkanlık etti

Haberler Nis 24, 2023 No Comments

TBMM Genel Kurulu özel gündem toplantısında Meclis Başkanı Mustafa Şentop son kez kürsünden seslendi. Şentop “Demokraside temsil, bir bayrak değişimidir. Bugün oturumda hazır bulunan arkadaşlarımızın bir kısmı önümüzdeki dönem burada bulunmayacak. 28’inci Yasama Döneminde bu çatı altında bulunmayacak milletvekillerinden birisi de benim” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, BM Su Konferansı’nda konuştu

Haberler Nis 01, 2023 No Comments

“BM su özel temsilcisinin 6 numaralı sürdürülebilir kalkınma hedefine ilişkin farkındalık yaratılması ve suyla ilgili yatırımlara odaklanan bir görev yönergesinin uygun olacağını düşünüyoruz”- “Özel temsilcinin tarafsız ve bütün ülkelerin bakış açısını dikkate alan bir yaklaşım sergilemesi ve en önemlisi sınırı aşan sular meselelerine müdahil olmaktan ve arabulucu rolü oynamaktan imtina etmesi gerektiğini özellikle belirtmek istiyoruz”