Tag

Bursa

Bakan Varank: Türkiye’nin en pahalı suyunu CHP’li belediyeler satıyor

Haberler May 13, 2023 No Comments

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Hani sizin huzurunuza gelip pahalılıktan şikayet edenler, ‘Biz milletin hakkını savunuyoruz’ diyen CHP’li belediyeler var ya şu anda Türkiye’nin en pahalı suyunu CHP’li belediyeler satıyor. Türkiye’nin en pahalı otobüs biletini CHP’li belediyeler satıyor. Onu da geçtim Türkiye’nin en pahalı mezar yerini bile CHP’li belediyeler satıyor.” dedi.

Kılıçdaroğlu: 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım

Haberler May 12, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu güzel ülkemizde hep beraber huzur içinde yaşamak için benim size bir sözüm var. 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Ayrım yapmayacağım. Hiçbir ayrım yapmayacağım. Herkesi kucaklayacağım.” dedi.

Bursa, Ankara ve İstanbul’a YHT ile yakınlaşacak

Haberler May 11, 2023 No Comments

Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Hızlı Tren Hattı’nda incelemelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Bu proje bittiğinde İstanbul-Bursa arası trenle 2 saat 15 dakika, Ankara-Bursa arası trenle 2 saat 15 dakika olacak. Bu sayede İstanbul ve Ankara’yı Bursa’ya daha da yaklaştırmış olacağız. Bu projenin takipçisiyiz” dedi.

Bakan Varank Bursa’da Güldür Güldür Show’un gösterisini izledi

Haberler May 09, 2023 No Comments

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türk uzay yolcusuyla ilgili sözlerini skeçlerine konu ederek işleyen Güldür Güldür Show’un Bursa’da sahnelenen gösterisini izledi. Gösterinin ardından kulise giderek oyuncuları tebrik eden Varank, gösterinin moderatörü Ali Sunal ve Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) ekibini tebrik etti.

Bakan Varank: Kılıçdaroğlu’nun kuru sıkı attığını herkes iyi biliyor

Haberler Nis 27, 2023 No Comments

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Nisan ayı meclis toplantısına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 300 milyar doları için iş dünyası burada nasıl bir kuru sıkı atma olduğunu gayet iyi biliyor. 300 yüz milyar doları Türkiye’ye nasıl getireceksiniz? Çıkar bunu açıklarsınız. Kredi anlaşmaları mı imzalayacaksınız, doğrudan yatırımcıları mı ikna ettiniz, 300 milyar dolarlık krediye hazineden bir garanti mi vereceksiniz? Ortada hiçbir şey yok. İş dünyası burada nasıl bir kuru sıkı atma olduğunu gayet iyi biliyor” dedi.

Kamuya borçların yapılandırılması teklifi üzerindeki görüşmeler tamamlandı

Haberler Mar 25, 2023 No Comments

TBMM Genel Kurulunda, kamuya olan borçların yapılandırılmasını da içeren Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

Erdoğan açıkladı…Bursa mitingine 120 bin kişi katıldı

Haberler Oca 21, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Gemlik Büyükkumla Barajı, Bursa Bölge İdare Mahkemesi Hizmet Binası, Dağyenice Doğal Yaşam Turizm Kompleksi ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulunuyor.