Tag

Bilgin

Bakan Bilgin: Çalışanlar ve emekçilerimizle ilgili birçok sorunu çözdük

Haberler May 11, 2023 No Comments

Bakan Bilgin, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen HAK-İŞ’in 15. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Kamudaki 700 binden fazla işçinin mali ve sosyal haklarının belirlendiği Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve …

‘Beyaz Bayrak uygulaması sendikal örgütlülüğe katkı yapacak’

Haberler May 03, 2023 No Comments

“Beyaz Bayrak uygulaması sendikal örgütlülüğe katkı yapacak. Beyaz Bayrak ile işletmeler devlet işlemlerinde bir adım öne geçecek. Daha önemlisi sosyal güvenlik destek primine ilave 1 puan vereceğiz”- “(Kamu işçisinin sözleşmesi) TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ ile cuma günü bir defa daha ele alacağız. Bir uzlaşmaya zaten yaklaştık. Bunu da çözüm yoluna sokacağız”

Bakan Bilgin yanıtladı: Asgari ücret 5 haneye çıkar mı?

Haberler May 03, 2023 No Comments

Bakan Bilgin, asgari ücretin 5 haneye çıkıp çıkmayacağıyla ilgili soruya “Şimdi rakamla ilgili bir şey söylemeyeyim. Fiyat artışlarını, fiyatların genel seviyesini ve ücretlerin reel alım gücünü ölçen birtakım parametrelerimiz var, ona göre değerlendiriyoruz.” cevabını verdi.

Bakan Bilgin’den Bağ-Kur’luların emeklilik şartlarıyla ilgili açıklama

Haberler Nis 28, 2023 No Comments

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Küçük işletmelerde çalışanlar hem emekçi hem sermayedar. Bu işletmelerin sahipleri için büyük işletmelerin emeklilik şartlarını geçerli sayamayız. Dolayısıyla mikro işletmelerde prim gününü yeniden düzenlemek lazım. Bu da önümüzde. İlk fırsatta yapacağımız düzenlemelerden biri.” dedi.

Bakan Bilgin: ‘KİT’lerdeki taşeron sorununu da çözeceğiz’

Haberler Nis 03, 2023 No Comments

Türkiye’nin, taşeron işçiliği konusunda da büyük bir çözümü hayata geçirdiğine dikkati çeken Bakan Bilgin, “Ama KİT’lerde kalan o dönem 80 bin civarında arkadaşımız vardı. Bazı kuruluşların yeniden taşeron işletmeciliğine müracaat etmesi sonucu sayıları arttı. Bu sorunu da çözeceğimizin sözünü verdik. Önümüzde çözülecek her dosyayı çalışıp kapatıyorum. En son kapattığım dosya, geçici işçiler dosyasıydı. Şimdi de önümüzde bu duruyor. Bunu da çözeceğiz.” dedi.

Vali duyurdu felaket orayı yerle bir etti! O ilçemizi tamamen yıkıp kaldırıyoruz

Haberler Şub 14, 2023 No Comments

Türkiye’yi yasa boğan deprem en çok Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman ve Malatya illerimizde hissedildi. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 31 bini aştı. Deprem sonrası Gaziantep’te görevlendirilen Vali Osman Bilgin, ‘Nurdağı ilçemizi kaldırıyoruz, komple yıkıyoruz tamamını yeniden inşa olacak’ dedi