Tag

Bilgi

Dezenformasyona darbe! Twitter’dan operasyonel hesaplara engelleme

Haberler May 14, 2023 No Comments

Dezenformasyonla mücadele adına Twitter bugün operasyonel hesaplara engelleme getirdi. Twitter Global’den yapılan açıklamada, “Türkiye’de Twitter’ın kullanıma açık kalmasını sağlamak amacıyla, bazı içeriklerin erişimine engel getirdik” denildi.

‘Güçlendirilmiş parlamenter sistem için AK Parti teklif getirecek’

Haberler May 06, 2023 No Comments

“(Seçim) İlk turda bitecek diye düşünüyorum. 301 ve üstü, ama o üst ne kadardır onu göremiyorum henüz. 300’ü geçen bir Meclis olacak. Ben bir şey daha iddia ediyorum. Diyelim 301 aldık. Bakın göreceksiniz, güçlendirilmiş parlamenter sistemi mecliste 400 oyla geçirmek için AK Parti teklif getirecek. Bu bir öngörü. Bilgi değil”

Kişisel verilerin korunması için 6 yılda 32 bin başvuru yapıldı

Haberler May 03, 2023 No Comments

KVKK Başkanı Faruk Bilir:- “CİMER kanalıyla gelenler de dahil olmak üzere yaklaşık bugüne kadar 32 bin başvuru alındı ve bu başvuruların 30 bine yakını sonuçlandırıldı. Yapılan incelemeler sonucunda 232 milyon lira da idari para cezası uygulandı”- “(KVKK’nin yaptırımları) Kamu kurumlarıyla ilgili disiplin hükümlerinin işletilmesi ve bize bilgi verilmesi gerekiyor. Kamu dışında ise şirket ve kuruluşlarla ilgili idari para cezası uygulanıyor. Şu anda ceza üst sınırı 5 milyonu geçti”

Kılıçdaroğlu’ndan Fahrettin Altun ve ekibine ‘Cambridge Analytica’ uyarısı

Haberler May 02, 2023 No Comments

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlere 12 gün kala İletişim Başkanlığı Başkanı Fahrettin Altun ve ekibini’son kez’ uyardı: “Cambridge Analytica’cılık oynamak sizin kapasitenizi aşar çocuklar.”

Bakan Bilgin açıkladı: Emekliye maaş düzenlemesi yolda

Haberler May 01, 2023 No Comments

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TRT Haber’de maaş artışlarına ilişkin bilgi vererek Temmuz ayını işaret etti. Bilgin, “Ne kadar reel kayba uğramıştır asgari ücretliler onu hesap ederek Temmuzda yeniden düzenleyeceğiz. Kamu …

TÜİK’ten ‘TÜİK’e açtığımız davayı kazandık’ haberine açıklama

Haberler Nis 28, 2023 No Comments

Türkiye İstatistik Kurumunca (TÜİK), bilgi talebi ve bilgi edinme hakkı çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden TÜFE madde sepeti fiyatları ile ilgili başvuru yapıldığı ve başvurulara cevap verildiği belirtilerek, “TÜİK’e karşı açılmış bir dava bulunmamakta olup, Kurumumuz bahsi geçen davada taraf değildir.” ifadesi kullanıldı.

Kılıçdaroğlu: Aykırı düşünmek kadar değerli bir şey yoktur

Haberler Nis 06, 2023 No Comments

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “En aykırı düşüncelerin tartışıldığı ve değer bulduğu kurumlardır üniversiteler. Bizde aykırı düşündü mü hemen ‘tu kaka’ ederiz, döneriz atarız. Oysa aykırı düşünmek kadar değerli bir şey yoktur.” dedi.

BTK’dan, sosyal ağ sağlayıcılarına yönelik düzenleme

Haberler Nis 02, 2023 No Comments

Türkiye’den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcıların, yetkili en az bir gerçek veya tüzel kişiyi Türkiye’de temsilci olarak belirlemesi gerekecek- Temsilci belirlenmesine ilişkin yükümlülüklerini yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcıya, BTK tarafından 10 milyon lira idari para cezası kesilecek- Kişiler tarafından yapılacak başvuruların kolaylıkla alınabilmesi ve başvurunun Türkçe dil seçeneği kullanılarak yapılabilmesi sağlanması ve başvurular 48 saat içerisinde yanıtlanması zorunlu olacak