Tag

Bedeli

Türk Kızılay’dan ‘kan satışı’ iddialarına açıklama

Haberler Nis 27, 2023 No Comments

Türk Kızılay Kan Alma Hizmetleri Genel Müdürü Saim Kerman, her gün 220 noktadaki faaliyetlerle 1200 hastaneye servis yapan, 2 bin 988 personelin görev yaptığı Kızılayın giderleri için devletin bulduğu formülün Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) üzerinden bir ödeme yapılması olduğunu belirterek, “Herhangi bir ad altında fark ödenmesi ya da bedelin vatandaştan istenmesi bir suçtur.” dedi.

Deprem bölgesinde ev taşıma ücretlerine sınırlama

Haberler Şub 18, 2023 No Comments

İçişleri Bakanlığı, deprem bölgelerinde taşıma ücretlerinde fahiş fiyatlandırmanın önüne geçilebilmesi amacıyla taşıma ücret tarifesine sınırlama getirdi. Bakanlığın genelgesiyle şehir içi taşıma ücretleri taşınılacak mesafe baz alınarak 6 bin ila 9 bin lira arasında olacak.

Afetzedeleri taşıyacak nakliye firmalarının fiyat tarifesini belirlendi

Haberler Şub 18, 2023 No Comments

İçişleri Bakanlığı, afetzedelerin taşınmasında fahiş fiyatı engellemek için oda temsilcileri ve sektör paydaşlarıyla yaptığı görüşmeler sonucu nakliye firmalarının taşıma ücretlerini belirledi. Nakliye firmaları piyasa koşullarındaki taşınma bedelleri üzerinden bölgesel koşulları da değerlendirerek aşağı ya da yukarı yönlü yüzde 15 esneklik bandında fiyatlandırma yapacak.