Tag

Bayram

Togg’un Türkiye’deki elektrikli araç kullanım oranını 2025’e kadar iki haneli rakamlara çıkaracağı öngörülüyor

Haberler May 12, 2023 No Comments

TEHAD Başkanı Berkan Bayram:- “Togg, ilk siparişte 174 bin adet talep gördü. Bunun anlamı şu: piyasada bu kadar çok Togg olmasa da, böyle bir potansiyel alıcı var. Bu, projenin geleceğini sağlama alan güzel bir gösterge”- “Şu an Türkiye’de konvansiyonel 750 bin adet araç satılıyor. Bunlar elektrikli tarafa geçiş yapacak. 2030’a geldiğimizde her 10 araçtan 6 ila 7’sinin elektrikli olacağını söyleyebilirim”

Kuzey Marmara Otoyolu, bayramda yeni rekora imza attı

Haberler Nis 25, 2023 No Comments

Otoyol, bir önceki bayrama göre araç geçiş sayısını yüzde 50 artırarak rekor tazeledi- Kuzey Marmara Otoyolu Genel Müdürü Aynur Uluğtekin:- “Önümüzdeki dönemde Kuzey Marmara Otoyolu’nda kullandığımız akıllı ulaşım sistemlerine yeni nesil teknolojileri eklemeye ve sürücülerimizin seyahatlerine ekstra konfor ile güvenlik katmayı sürdüreceğiz”

Otomobilde bayram hareketliliği: İkinci elde fiyatlar yüzde 10 arttı

Haberler Nis 11, 2023 No Comments

Bayram öncesi oto piyasası hareketlendi. Dizel, sedan ve otomatik vites araçlara ilgi büyük. Artan taleple fiyatlar zamlandı. Bir ay önceye göre yüzde 10’luk artış var. Oto bulamayan kiralık araç tercih ediyor. Ancak kiralık fiyatları da ikiye katlandı