Tag

Başkan

Meclisin geçici başkanlığını Devlet Bahçeli mi, Cengiz Çandar mı yapacak?

Haberler May 17, 2023 No Comments

28. Yasama Döneminin ilk Genel Kurul toplantısının açılışını, en yaşlı üye sıfatını taşıyan Milletvekili yapmaktadır. Peki Meclisin geçici başkanlığını Devlet Bahçeli mi, Cengiz Çandar mı yapacak?

YSK karar verdi: Barolar, seçim işlemlerini ‘seçmen’ olarak izleyebilecek

Haberler May 13, 2023 No Comments

YSK, baro başkan ve üyelerinin, sandık alanlarında “gözlemci” olarak görev yapamayacaklarına ancak bir seçmen olarak oyların sayım ve dökümünü izleyebileceklerine ve ilgili kanun maddeleri çerçevesinde itiraz haklarını kullanabileceklerine karar verdi

Bakan Nebati: Cumhurbaşkanı’mızın arkasında dağ gibi durmaya devam edeceğim

Haberler May 07, 2023 No Comments

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Hiç kimsenin ‘Ya kardeşim AK Parti, Cumhurbaşkanı ne yaptı’ demeye hakkı yok. Cumhurbaşkanı’mızdan övünç, AK Parti’den onur, Türkiye’de bakan olmaktan gurur duyuyorum. Türkiye’de 21 yıldır ne yapıldıysa hepsinin altına imza atan Cumhurbaşkanı’mızın arkasında aynen sizler gibi dağ gibi durmaya devam edeceğim.” dedi.

YÖK, araştırma üniversitelerinde proje yürüten akademisyenleri dinledi

Haberler May 04, 2023 No Comments

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, “Araştırma kültürümüz arttıkça inanıyorum ki araştırmaya ayrılan bütçeler de aynı ölçüde artacak. Burada asıl önemli olan bu araştırma kültürünü üniversitelerimizde yeşertmek yahut kökleştirmektir.” ifadesini kullandı.

1 2 3 7