Tag

Arama Kurtarma

Kurtarma çalışmalarında görev alan madenciler izinsizler miydi? Açıklama geldi

Haberler Şub 20, 2023 No Comments

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil: Büyük bir özveriyle sahada arama kurtarma çalışmalarına katılıp yüzlerce canımızı yerin altından çıkartıp hepsine nefes oldular”- “Kamuoyunda izinli değiller gibi bir söylenti çıktı ama kesinlikle öyle bir şeyin aslı yok

Soylu: Yaşadığımız tek güvenlik sorunu yağmacılık değil, yalancılıktır

Öğretmenler Şub 13, 2023 No Comments

“Kahramanmaraş’ta geldiğimizden itibaren 4 bin 490 enkazda arama kurtarma yapıldı. 308 enkazda arama kurtarma devam etmektedir”- “Kahramanmaraş merkezli deprem afetini yönettiğimiz şu süreçte yaşadığımız tek güvenlik sorunu yağmacılık değil, yalancılıktır”

İHH 1390 kişilik arama kurtarma ekibiyle deprem bölgesinde

Haberler Şub 09, 2023 No Comments

Kahramanmaraş merkezli olarak 9 saat arayla meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 10 ili etkiledi. Depremlerde; Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay’da 6 bine yakın bina yıkıldı. Son belirlemelere göre depremde 7 bin 108 kişi hayatını kaybetti, 40 bin 910 kişi yaralandı. İllerde, arama kurtarma ve insani yardım çalışmaları devam ediyor.

121 bin kişiye sıcak yemek dağıtıldı

İHH İnsani Yardım Vakfı da depremin hemen ardından acil yardım çalışmaları için harekete geçti. Bu kapsamda 1390 kişiden oluşan 65 arama kurtarma ekibi 2 arama kurtarma köpeği ile depremden etkilenen illere yönlendirildi. Ekipler, yoğun bir şekilde bölgedeki çalışmalarına devam ediyor. Öte yandan bir mobil aşevi İstanbul’dan bölgeye gönderildi. Şu ana kadar İHH tarafından 121 bin 350 kişiye sıcak yemek dağıtıldı.

Ayrıca gıda, bot, mont, çocuk bezi, un, su gibi ürünlerin bulunduğu 50 TIR depr

AFAD’dan depremle ilgili 3 hayati uyarı

Haberler Şub 07, 2023 No Comments

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Orhan Tatar, Kahramanmaraş depremlerinin ardından 130’un üzerinde artçı sarsıntı olduğunu belirterek, “Arama kurtarma faaliyetlerinde 72 saat önemli. Sabahki depremin ardından 13 saat geçti. İkinci depremden bu yana 4 saatlik süre geçti” dedi.