Tag

Anadolu

Meteorolojiden il il, bölge bölge ‘kuvvetli yağış’ uyarısı

Haberler Nis 06, 2023 No Comments

Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmeye göre; Batı Karadeniz, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Sakarya, Çankırı, Osmaniye ve Doğu Akdeniz’in Toroslar Mevkiinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Kahramanmaraş depremlerinin yaşandığı fay hattında ‘6,5 metrelik atım’ belirlendi

Haberler Mar 04, 2023 No Comments

Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fadime Serçeli:- “6,5 metre demek, depremin olduğu zaman sürecinde yerin 6,5 metre bütün olgularıyla, dağıyla, taşıyla, deresiyle, binasıyla, insanıyla, fabrikalarıyla ilerlemesi demek”- “Biz bugün 6,5 metre atımı (yer değiştirme) eğer ölçtüysek demek ki 6,5 metre atım yapacak kadar bir enerji birikmesi ya da sıkıştırma söz konusu olmuş”

Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı – Haritalı

Haberler Şub 02, 2023 No Comments

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Doğu Karadeniz’in yüksek kesimleri, Doğu Anadolu(Malatya, Van ve Iğdır hariç) ve Güneydoğu Anadolu’nun yüksek kesimlerinin kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Yoğun kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda, aksamalar, buzlanma ve don, çığ tehlikesi, kuvvetli rüzgarla birlikte tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır

Meteoroloji’den 42 il için kar yağışı uyarısı – Haritalı

Haberler Şub 01, 2023 No Comments

Yurdu etkisi altına alan soğuk hava dalgasıyla birlikte İstanbul ve Ankara dahil birçok ilde kar yağışı görüldü. Doğu Anadolu bölgesinde etkili olan kar yağışını bugün itibarıyla İç Anadolu da etkili olması bekleniyor. Meteoroloji’nin son tahminlerine göre 42 ilde kar yağışı bekleniyor.