Tag

Altın

Piyasalarda bir tek onların yüzü güldü

Haberler May 22, 2023 No Comments

Son yıllarda açıklanan ile hissedilen enflasyon ara-sındaki farkın açılması ta-sarruf sahiplerinin alım güçleri-ni koruma eğilimine itti. Ancak bunu başarmak o kadar da kolay değil. Yatırımcılar için 2023 yılı pek iyi başlamadı. Türkiye İsta-tistik Kurumu’nun (TÜİK) açık-ladığı son enflasyon rakamlarına göre, 4 aylık enflasyon yüzde 15 olarak gerçekleşti. Mayıs ayında aylık enflasyonun yüzde 2 civa-rında olacağını düşürsek 5 aylık enflasyon yüzde 17 olacak. Fakat yılın ilk 5 ayında yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım araç-ları arasında enflasyonun üzerin-de getiri sağlayan yok

Gram altın ve döviz kuru için ’28 mayıs’ uyarısı

Haberler May 21, 2023 No Comments

14 Mayıs’taki seçimlerden önce fahiş fiyattan gram altın alımı yapıldığına dikkat çeken İslam Memiş, ikinci turdan önce aynı hatanın yapılmaması yönünde yatırımcıları uyardı. Altında manipülasyon piyasasının oluştuğuna dikkat çeken Memiş, “Seçim sürecinde dikkat edilmeli. Hem dolar hem gram altın tarafında bugünkü seyirlerin kalıcı olmayacağını dikkatte almak gerekiyor” dedi.

Ons ve gram altından tarihi rekor

Haberler May 05, 2023 No Comments

Altın fiyatları, Fed’in mesajları sonrası yönünü yukarı çevirirken, hem ons altın hem de gram altın tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Altının ons fiyatı, tarihi rekorunu 2078 dolara çıkarırken, ons altında yaşanan yükselişin etkisiyle gram altın da yeni zirvesini 1302 liraya taşıdı.

1 2 3 5